موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/50491 :کد

0

سفر «بان کی مون» به بروندی با هدف فرونشاندن بحران داخلی

  ﺳﻪشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۵:۵۶
تعداد بازدید : ۱۶۶   
 تحلیل ایران -سفر «بان کی مون» به بروندی با هدف فرونشاندن بحران داخلی

دبیر کل سازمان ملل متحد با هدف پیدا کردن راه حلی برای فرونشاندن درگیری های داخلی بروندی و بررسی احتمال اعزام نیروهای حافظ صلح به این کشور سفر کرد.

دبیر کل سازمان ملل متحد با هدف پیدا کردن راه حلی برای فرونشاندن درگیری های داخلی بروندی و بررسی احتمال اعزام نیروهای حافظ صلح به این کشور سفر کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از فرانس ۲۴، «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل متحد که در بروندی به سر می برد قرار است امروز سه شنبه با «پیر انکورونزیزا» رئیس جمهوری این کشور دیدار می کند. موضوع این ملاقات بررسی امکان اعزام صلحبانان سازمان ملل به بروندی عنوان می شود که مورد حمایت دولت فرانسه نیز هست.

 

بان که دیروز دوشنبه وارد بروندی شد، ملاقات با رهبران احزاب سیاسی و جوامع مدنی را نیز در برنامه سفر خود دارد تا شاید به این ترتیب تلاش برای پایان دادن به بحران ۱۰ ماهه ای که به کشته شدن بیش از ۴۰۰ نفر منجر شده، پایان یابد.

 

بحران بروندی از ماه آوریل سال میلادی گذشته (۲۰۱۵) و همزمان با تلاش انکورونزیزا برای مشروعیت بخشیدن به سومین دور حضور خود در انتخابات ریاست جمهوری این کشور آغاز شد.

 

به گفته یکی از منابع وابسته به سازمان ملل، سفر بان کی مون به بروندی بسیار حائز اهمیت است چرا که امید می رود وی انکورونزیزا را به پذیرش مذاکره با مخالفینش راضی کند.

 

از ماه آوریل گذشته تا کنون همواره درگیری هایی بین طرفداران و مخالفین انکورونزیزا وجود داشته است و امید می رود بان کی کون با حضور خود در این کشور آفریقایی علاوه بر تلاش برای فرو نشاندن بحران، مسئله تضییع حقوق بشر را نیز مطرح کند.

 

چندی پیش سازمان عفو بین الملل تصاویر ماهواره ای از پنج گور دسته جمعی را منتشر کرد که اجساد قربانیان کشته شده به دست نیروهای امنیتی بروندی را در خود جا داده اند.

 

منبع:خبرگزاری مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :