موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/50509 :کد

0

اتریش بر لزوم اقدامات ملی برای حل بحران پناهندگان تاکید کرد

  ﺳﻪشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۸:۱۱
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -اتریش بر لزوم اقدامات ملی برای حل بحران پناهندگان تاکید کرد

وزیر امور خارجه اتریش در سخنانی تصریح کرد تا زمانی که هیچ راه‌حل اروپایی برای مسئله پناهندگان وجود ندارد ما باید اقدامات ملی را برای مقابله با این بحران در پیش گیریم.

وزیر امور خارجه اتریش در سخنانی تصریح کرد تا زمانی که هیچ راه‌حل اروپایی برای مسئله پناهندگان وجود ندارد ما باید اقدامات ملی را برای مقابله با این بحران در پیش گیریم.

 

به گزارش تحلیل ایران، "سباستین کورس"، وزیر امور خارجه اتریش در گفتگو با روزنامه آلمانی "راینیشن پست" تاکید کرد: برای من واضح است که ما در اتریش به عنوان یکی از معدود کشورهای اروپایی دیگر نمی توانیم مانند سال گذشته 90 هزار پناهنده را بپذیریم.

 

وی افزود: ما توانایی این تعداد پذیرش را با هشت میلیون جمعیت در دراز مدت نداریم. ما باید هجوم پناهندگان را کاهش دهیم، کمک های بیشتر در کشورهای مبدا انجام دهیم و تا زمانی که هیچ راه حل اروپایی برای این مسئله وجود ندارد همچنین اقدامات ملی را در پیش گیریم. از این رو ما برای امسال یک محدودیت پذیرش پناهندگان تا سقف 37.500 نفر را در نظر گرفته ایم.

 

"کورس" در ادامه تاکید کرد تا زمانی که هیچ راه حل اروپایی وجود ندارد ما باید اقدامات ملی را در پیش گیریم تا هجوم پناهندگان به اتریش را کاهش دهیم. وزیر کشور و دفاع اتریش طرحی را برای مدیریت مرزی ارائه داده اند. ما می خواهیم از مهاجرت های غیر قانونی جلوگیری کنیم تا به این ترتیب مانع این شویم که انسان های بیشتری بدون مدارک و ثبت نام نشده به اتریش سفر کنند. ما در این راستا تا حد امکان با کشورهای غرب بالکان بخصوص مقدونیه همکاری خواهیم کرد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :