موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/50534 :کد

0

عفو بین‌الملل: سیاست اتریش در قبال پناهندگان اسفبار است

  ﺳﻪشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۰:۳۹
تعداد بازدید : ۱۵۹   
 تحلیل ایران -عفو بین‌الملل: سیاست اتریش در قبال پناهندگان اسفبار است

سازمان عفو بین‌الملل سیاست‌های سختگیرانه و محدود کننده اتریش در قبال پناهندگان را غیر قابل تحمل و نقض حقوق بشر ارزیابی کرد.

سازمان عفو بین‌الملل سیاست‌های سختگیرانه و محدود کننده اتریش در قبال پناهندگان را غیر قابل تحمل و نقض حقوق بشر ارزیابی کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، "هاینز پاتسلت"، دبیر کل سازمان عفو بین الملل در اتریش سیاست ملی گرایانه اتریش در قبال پناهندگان را اسفبار توصیف کرد.

 

وی درباره سیاست پناهندگان اتریش اظهار داشت: ما در اتریش با دولتی روبرو هستیم که حقوق بشر را نقض می کند، قوانین را تضعیف می کند و حقوق بین الملل را نادیده می گیرد.

 

این مقام سازمان عفو بین الملل که امروز ( سه شنبه) در یک کنفرانس مطبوعاتی سخن می گفت همچنین تصریح کرد که کنوانسیون حقوق پناهندگان ژنو یک ایده اجتماعی مبهم نیست و قانونی الزام آور در زمینه حقوق بین الملل و قوانین اتحادیه اروپا در اتریش است. این کنوانسیون با مفاهیم محدودیت، سهمیه روزانه و کشورهای مبدا امن برای پناهندگان آشنایی ندارد.

 

وی افزود: کسی که به عنوان عضو دولتی قواعد اساسی را آشکارا زیر سوال می برد و آن را به عنوان مضحک و بی ربط مشخص می کند بنیان و اساس دولت ما که حاکمیت قانون است را متزلزل می کند. این طور نمی تواند باشد که هر کسی میزان سرعت خود در بزرگراه ها را تعیین کرده و مشخص کند کجا باید پارک کند. دقیقا نتیجه این امر این می شود که هر کسی قوانین خاص خود را در پیش می گیرد و چنین شرایطی هرج و مرج نام دارد.

 

پاتسلت در ادامه با اشاره به تصمیمات مدیریت مرزی اتریش که اثرت دومینویی آن در کشورهای بالکان غربی قابل مشاهده است همچنین گفت: دولت ما با انسان هایی از جنس گوشت و خون دومینو بازی می کند. این اقدامات دولت اتریش کشورهای در مسیر بالکان را تحت فشار قرار می دهد که این اقدامات نقض کننده حقوق بشر را در پیش گیرند.

 

وی در ادامه تعیین سقف پذیرش روزانه تنها هشتاد پناهنده از طرف اتریش را اسفبار، مضحک و غیر قابل تحمل ارزیابی کرد. وی شکست برخی کشورها مانند فرانسه و انگلیس در مسئله پناهندگان را هرگز توجیهی برای این مسئله ندانست که ما نیز با اطمینان و هوس بالا در این شکست با آن ها همراهی کنیم.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :