موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/50571 :کد

0

تاکید نخست وزیر ایتالیا برهمکاری با ائتلاف در مقابله با داعش

  ﺳﻪشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۳:۴۳
تعداد بازدید : ۱۷۶   
 تحلیل ایران -تاکید نخست وزیر ایتالیا برهمکاری با ائتلاف در مقابله با داعش

نخست وزیر ایتالیا بر ایفای نقش ایتالیا در برخورد با داعش تاکید کرد ،و ابراز داشت دولت متبوعش با حملات تروریستی داعش در لیبی مقابله خواهد کرد.

نخست وزیر ایتالیا بر ایفای نقش ایتالیا در برخورد با داعش تاکید کرد ،و ابراز داشت دولت متبوعش با حملات تروریستی داعش در لیبی مقابله خواهد کرد.


 به گزارش تحلیل ایران به نقل از نیویورک تایمز، «ماتئو رنزی» گفت: ایتالیا نقش خود را در ائتلاف جهانی علیه داعش انجام خواهد داد و با هر گونه حمله تروریستی توسط گروه تندروی داعش در لیبی مقابله خواهد کرد.


«رنزی»، نخست وزیر ایتالیا روز سه شنبه در یک مصاحبه رادیویی با شبکه آر تی ال گفت:ایتالیا کاملا با آمریکا و دیگران متحدان هماهنگ عمل خواهد کرد. رم مدتهاست که پافشاری میکند که هرگونه حمله هوایی ائتلاف بر علیه افراطی‌ها در شمال آفریقا از طریق ایتالیا باید با درخواست دولت وحدت ملی در لیبی صورت بگیرد. اما تا بحال دیپلماسی برای ایجاد چنین دولتی در لیبی موفق نبوده است.


«رنزی» همچنین افزود اگر مدرکی دال بر نقشه هایی برای حملات انتحاری وجود داشته باشد، ایتالیا نقش خود در ائتلاف را ایفا خواهد کرد.

او درباره جزییات نقش ایتالیا در این ائتلاف سخنی نگفت.ایتالیا میگوید به هواپیماهای بدون سرنشین نظامی آمریکا اجازه خواهد داد از سیسیل تنها برای ماموریتهای دفاعی استفاده کند.


منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :