موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/50613 :کد

0

رایزنی اوباما با فرانسه، آلمان و انگلیس درباره بحران سوریه

  چهارشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۶:۱۳
تعداد بازدید : ۱۵۱   
 تحلیل ایران -رایزنی اوباما با فرانسه، آلمان و انگلیس درباره بحران سوریه

باراک اوباما با سران کشورهای فرانسه، آلمان و انگلیس پیرامون بحران سوریه و توافق آتش بس در این کشور به گفتگو پرداخت.

باراک اوباما با سران کشورهای فرانسه، آلمان و انگلیس پیرامون بحران سوریه و توافق آتش بس در این کشور به گفتگو پرداخت.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روسیا الیوم، کاخ سفید بامداد چهارشنبه از رایزنی باراک اوباما با فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس پیرامون بحران سوریه و توافق آتش بس در این کشور از طریق ویدئوکنفرانس خبر داد.


بنا بر اعلام کاخ سفید اوباما و سران فرانسه، آلمان و انگلیس در این تماس از توافق آتش بس در سوریه استقبال کرده و پایبندی تمام طرف ها به آن را خواستار شدند.


طبق بیانیه کاخ سفید اوباما در این تماس گام های مقتضی برای حل بحران انسانی در سوریه و هماهنگی بین یونان و ترکیه برای جلوگیری از سرازیر شدن پناهندگان به اروپا را با سران سه کشور مذکور مورد بررسی قرار داد.


اولاند رئیس جمهور فرانسه نیز اظهار داشت که سران چهار کشور موضوع توافق آتش بس در سوریه را مورد بحث و بررسی قرار دادند. وی پس از این تماس که یک ساعت به طول انجامید تصریح کرد که توافق برای آتش بس اعلام شده و باید به شکل کامل مورد التزام قرار گیرد و بهتر است این کار در سریعترین زمان ممکن انجام شود.


گفتنی است مسکو و واشنگتن روز دوشنبه طی بیانیه مشترکی از توافق بر سر آتش بس در سوریه که قرار است در صورت پذیرش از سوی طرف های سوری از شنبه هشتم اسفند به مورد اجرا گذاشته شود خبر دادند.

منبع: خبرگزاری مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :