موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/50644 :کد

0

گرمای دیروز تهران رکورد ۶۰ سال گذشته را شکست

  چهارشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۹:۵۵
تعداد بازدید : ۲۱۲   
 تحلیل ایران -گرمای دیروز تهران رکورد ۶۰ سال گذشته را شکست

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور به افزایش بی‌سابقه دمای روز گذشته(سه‌شنبه) تهران تا ۲۴ درجه بالای صفر اشاره کرد .

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور به افزایش بی‌سابقه دمای روز گذشته(سه‌شنبه) تهران تا ۲۴ درجه بالای صفر اشاره کرد و گفت: این افزایش دما در چنین تاریخی در ۶۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده و یک رکورد محسوب می‌شود.

 

به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم،احد وظیفه با بیان این مطلب افزود: افزایش دمایی که در روز 4 اسفند در استان تهران ثبت شد در طول 6 دهه اخیر کشور، در چنین روزی بی‌سابقه بوده است.


وی این افزایش دما را یک رکورد عنوان کرد و گفت:‌ علت این موضوع می‌تواند عبور موج هوای گرم از جنوب کشور باشد که منجر به پدیده گرد و غبار و همچنین افزایش دما شد؛ البته گرمایش جهانی نیز یکی دیگر از علت‌های این افزایش دما است.


مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور همچنین به بررسی گرم‌تر شدن دی ماه‌های کشور در طول 50 سال اخیر اشاره کرد و افزود: بنابر بررسی‌های انجام گرفته دمای دی ماه سال 94 نسبت به زمان بلند مدت در کشور، گرم از بقیه سال‌ها بوده  است.


وظیفه تصریح کرد: میانگین عددی طی  مدت زمان 50 الی 60 سال گذشته یعنی بلند مدت نشان می‌دهد که دی ماه امسال افزایش دما را در کشور داشته‌ایم که این مهم از نیم تا 4 درجه بوده است.


وی در پایان تاکید کرد: علت اصلی این افزایش دما می‌تواند ناشی از گرمایش جهانی و انتشار گازهای گلخانه‌ای باشد که البته ایران و کشورهای جهان به کاهش آن اهتمام کرده‌اند.


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :