موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انتخابات

a/50664 :کد

0

مراقب نفوذ از طریق انتخابات باشیم

  چهارشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۰:۴۶
تعداد بازدید : ۲۰۰   
 تحلیل ایران -مراقب نفوذ از طریق انتخابات باشیم

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه این شورا خوشحال است از اینکه افراد سهیم در فتنه ۸۸ را رد صلاحیت کرده است، از مردم خواست در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری به افراد فاقد صلاحیت که از فیلتر شو

 

 

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه این شورا خوشحال است از اینکه افراد سهیم در فتنه ۸۸ را رد صلاحیت کرده است، از مردم خواست در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری به افراد فاقد صلاحیت که از فیلتر شورای نگهبان عبور کرده‌اند رأی ندهند.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان که سه‌شنبه در یادواره چهل‌وشش شهید مدافع حرم جنوب شرق استان تهران در مسجد جامع ورامین سخن می‌گفت ضمن تسلیت ایام فاطمه زهرا(س) از مردم ورامین به‌عنوان مردمی شهادت‌طلب، انقلابی و ایثارگر یاد کرد و گفت: امروز شهدای مدافع حرم اجر شهدای جنگ بدر را دارند؛ جنگ بدر اولین جنگ پیامبر(ص) با لشکریان کفر بود و در روایات درباره مقام شهدای بدر بسیار گفته شده است.

وی با بیان اینکه مردم ورامین همانند برخی سیاسی‌کاران نیستند و در اعتقاد و گفته خود ثابت‌قدم‌اند تصریح کرد: نشانه ثابت‌قدمی مردم ورامین رنگین شدن کفن‌های آنان در دفاع از انقلاب اسلامی بود که بر همگان روشن شد.

آیت الله جنتی با ابراز اینکه مردم ورامین نه‌تنها در مسائل سیاسی بلکه در همه صحنه‌های انقلاب اسلامی کفن‌پوش و مدافع قاطع انقلاب اسلامی هستند، خاطرنشان کرد: بعد از عاشورا باب شهادت تا انقلاب اسلامی بسته بود، اما مردم باایمان و بااستقامت ایران باب شهادت را باز کردند تا انقلاب اسلامی پیروز شود؛ ایمان بدون استقامت به درد نمی‌خورد بلکه ایمان باید با استقامت باشد.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی قدرت‌های جهانی و رژیم پهلوی را شکست داد، افزود: مردم ما جاسوسان آمریکایی را دستگیر کرده و چشمان‌شان را بستند و آنها را زندانی کردند و انقلاب اسلامی را که همانند یک زلزله بود روز به روز موفق‌تر کردند. البته باید بگویم اگر همین مردم در صحنه نبودند آنها امام را هم شهید می‌کردند و کار انقلاب را تمام می‌کردند.

وی انقلاب اسلامی را مهم‌ترین اقدام برای نجات اسلام دانست و گفت: در جنگ 8ساله که جنگ‌ همه کفر با انقلاب اسلامی بود بسیجیانی که تفنگ را ندیده بودند مسلح شده به جبهه‌ها رفتند و برای دفاع از انقلاب اسلامی خون دادند.

آیت‌الله جنتی به تحولات منطقه و حضور جریان تکفیری در سوریه و عراق اشاره کرد و گفت: سوریه یعنی جنگ اسلام و کفر؛ یعنی جنگ مسلمان‌ها با اسرائیلی‌ها و عربستان و کشورهای حامیانش؛ جوانان ما برای آنکه دشمن به مرزهای ما نرسد و امنیت کشور در مقابل تکفیری‌ها و داعشی‌ها حفظ شود به سوریه و عراق می‌روند و از اسلام دفاع می‌کنند.

دبیر شورای نگهبان گفت: امیدواریم که جشن غلبه‌ بر داعشی‌ها و تکفیری‌ها را در عراق و لبنان و سوریه جشن بگیریم و ان‌شاءالله جشن اصلی برای پیروزی نهایی را در بیت‌المقدس خواهیم گرفت.

وی با اعلام اینکه عربستان در سراشیبی سقوط است، گفت: استقامت همراه با ایمان و شهادت‌طلبی ما موجب پیروزی مقاومت خواهد شد.

آیت الله جنتی در ادامه به انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: مشارکت مردم در انتخابات آبروی ملت و نظام و افتخاری برای نظام اسلامی‌ است، در برخی کشورها همه می‌بینند که چقدر مشارکت کم است و یا در برخی از آنها مردم را به‌زور پای صندوق‌های رأی می‌آورند اما مردم ما پیرزن و پیرمرد در سرما و گرما پای صندوق‌های رأی حاضر می‌شوند.

دبیر شورای نگهبان با یادآوری انتخابات سال 88 گفت: خدا نیامرزد آنهایی را که آرای 40میلیونی را زیر سؤال بردند و نادیده گرفتند، آنها آبروی کشور را بردند و کشور را 8 ماه به آشوب کشاندند.

وی با بیان اینکه خسارت فتنه کمتر از خسارت جنگ نبود، اظهار داشت: من بارها گفته‌ام و باز هم می‌گویم که حضور فتنه‌گران در پست‌های مدیریت غصبی‌ است؛ برخی پررویی می‌کنند  و فتنه‌گران را در پست‌های مدیریت قرار می‌دهند.

آیت الله جنتی در ادامه تأکید کرد: خوشحالیم از اینکه شورای نگهبان هر کس که کمترین سهم را در فتنه داشت رد صلاحیت کرد اما مردم باز هم مراقب باشند تا اگر کسی از دستمان در رفته به او رأی ندهند؛ هشدار مقام معظم رهبری درباره نفوذ را باید جدی بگیریم و مراقب باشیم که نفوذ در انتخابات رخ ندهد.

دبیر شورای نگهبان ثبت نام 12 هزار نفر برای انتخابات مجلس را غیرطبیعی و کاری سیاسی دانست و گفت: بررسی سوابق 12 هزار نفر کار مشکلی بود اما ما تا آنجا که می‌توانستیم سعی کردیم افراد ذی‌صلاح تأیید صلاحیت شوند اما باز هم مردم باید مراقب و هوشیار باشند.

وی به انتخابات خبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: انتخابات خبرگان مهم است؛ نهاد خبرگان 88 عضو دارد و اعضای خبرگان رهبری باید آمادگی داشته باشند که اگر اتفاقی برای رهبری همانند امام افتاد، نگذارند دشمن شاد شود و این کرسی خالی باشد.

آیت الله جنتی با اعلام اینکه تمام قدرت‌های داخل کشور و اعتبار سه قوه به ولی فقیه است، اظهار داشت: عده‌ای می‌گویند باید با آمریکا کنار بیاییم و حتی مرگ بر آمریکا هم نگوییم، آنها می‌گویند "بدون آمریکا همه‌ چیز به هم می‌خورد و ما باید با آمریکا کنار بیاییم" اما رهبر انقلاب با قدرت ایستاده و همانند امام می‌گوید که آمریکا شیطان بزرگ و دشمن ملت ایران است.

دبیر شورای نگهبان گفت: ما در انتخابات خبرگان هم تا آنجا که می‌توانستیم در رد و تأیید صلاحیت‌ها تلاش کردیم اما باز هم این مردم هستند و این صندوق‌های رأی؛ مردم خودشان باید انتخاب کنند و ببینند کدام‌یک از کاندیداها بهتر هستند و اگر نتوانستند تشخیص دهند بهتر است به اهالی بصیرت مراجعه کنند و از آنها برای انتخاب اصلح سؤال کنند.

وی گفت: عده‌ای شیاطین در این فکر بودند که عده‌ای عضو خبرگان شوند و درباره رهبری فکری کنند اما شورای نگهبان هوشیارانه و تا آنجا که می‌توانستند عمل کرد، اما مردم خودشان هم ببینند که اگر کاندیدای فاقد صلاحیتی از فیلتر شورای نگهبان عبور کرده به او رأی ندهند.
منبع: تسنیم

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :