موضوعات ‌مرتبط: سیاسی حج و زیارت

a/50746 :کد

0

منتظر هماهنگی وزارت امور خارجه برای اعزام حج تمتع ۹۵ هستیم

  چهارشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۴:۴۶
تعداد بازدید : ۳۲۹   
 تحلیل ایران -منتظر هماهنگی وزارت امور خارجه برای اعزام حج تمتع ۹۵ هستیم

رییس سازمان حج و زیارت از برگزاری جلسه درباره حج تمتع با وزارت امور خارجه کشورمان خبر داد و گفت: وزارت خارجه موظف شد مقدمات سفر برای دیدار با وزیر حج عربستان به منظور گفت‌وگو برای حج تمتع سال ۹۵...

رییس سازمان حج و زیارت از برگزاری جلسه درباره حج تمتع با وزارت امور خارجه کشورمان خبر داد و گفت: وزارت خارجه موظف شد مقدمات سفر برای دیدار با وزیر حج عربستان به منظور گفت‌وگو برای حج تمتع سال ۹۵ را انجام دهد.

 

به گزارش تحلیل ایران؛سعید اوحدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، اظهار داشت: در هفته‌ای که گذشت جلسه‌ای در شورای برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری برگزار شد و علیرغم قطع روابط با عربستان مصوب کردیم کارهای برنامه‌ریزی برای حج تمتع سال 95 را آغاز کنیم.

 

وی ادامه داد: حج تمتع یکی از فریضه‌های واجب دینی محسوب می‌شود و مورد درخواست افرادی است که سال‌های متمادی را در انتظار گذرانده‌اند که بنابراین در شورای هماهنگی بعثه مصوب کردیم کارها را برای تمتع 95 انجام دهیم و  در صورت دیدار با وزیر حج عربستان و گفت‌وگوهای نهایی، برنامه‌های کامل را برای این سفر انجام دهیم.

 

رییس سازمان حج و زیارت یکی از مهمترین برنامه‌ها برای سفر حج تمتع 95 منوط به دیدار مسئولان حج کشورمان و وزیر حج عربستان دانست و افزود: قبل از قطع روابط دو کشور دعوتنامه‌ای به تاریخ نوزدهم اسفند ماه برای سازمان حج و زیارت ارسال شد اما بعد از قطع روابط این موضوع و زمان آن هنوز مشخص نیست.

 

اوحدی با یادآوری اینکه شنبه سازمان حج و زیارت و وزارت خارجه در همین باره دیدار داشته‌اند، گفت: یکی از مصوبات این دیدار تماس وزارت امور خارجه کشورمان و تعیین تکلیف برای دیدار با مقامات حج عربستان بود که باید مسئولان کشورمان در این باره کارها را هر چه زودتر نهایی کنند.


وی ادامه داد: وزارت امور خارجه موظف شد درباره سفر پیرامون نهایی شدن موضوع حج تمتع و دیدار با وزیر حج عربستان کارها را انجام دهد و امیدواریم این مهم هر چه زودتر به نتیجه برسد.

رییس سازمان حج و زیارت درباره این پرسش که چه موضوعاتی در صورت دیدار احتمالی با وزیر حج عربستان مطرح خواهد شد، گفت:در صورت به نتیجه رسیدن تلاش‌های وزارت خارجه برای برقراری رابطه به منظور سفر حج تمتع 95 و دیدار با عربستانی‌ها، یکی از مهمترین موضوعات بحث تامین امنیت زائران کشورمان خواهد بود.

 

اوحدی تاکید کرد: در صورت برگزاری جلسه با طرف عربستانی که نماینده وزارت امور خارجه کشورمان نیز حاضر خواهد بود، موضوع تامین امنیت زائران کشورما باید مورد لحاظ قرار بگیرد و با توجه به فاجعه منا،حصول اطمینان از امنیت زائران ایرانی ضروری است.

 

وی ادامه داد: بعد از این موضوع بحث لیست‌های قیمتی و یا سایر موضوعاتی پیرامونی برای حج تمتع 95 است که بحث و بررسی لازم انجام خواهد گرفت که امیدواریم این روند هر چه زودتر به انجام برسد.

 

رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به برنامه‌ریزی انجام گرفته برای حج تمتع 95 گفت: زائرینی که اولویت آنها اعلام شده و تا 20 خرداد 85 می‌باشد باید علی الحساب مبلغ 5 میلیون تومان را در بانک ملی سپرده گذاری کنند و بعد از آن در صورت توافق نهایی با عربستانی‌ها بقیه مبلغ سفر را نیز در اردیبهشت سال آینده واریز نمایند؛ البته سود واریز اولیه پول نیز محاسبه می‌شود.

اوحدی در پایان تاکید کرد: برنامه‌ریزی‌ها برای سفر به حج تمتع 95 انجام می‌گیرد و همه چیز منوط  به سفر برای رایزنی‌ها نهایی و همچنین تامین امنیت زائران کشورمان است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :