موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/50753 :کد

0

آمریکا تسلیحات مرموز تولید می‌کند

  چهارشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۵:۱۶
تعداد بازدید : ۱۸۱   
 تحلیل ایران -آمریکا تسلیحات مرموز تولید می‌کند

ارتش آمریکا برای از دست ندادن مزیت نسبی در برابر تجهیزات نظامی روسیه و چین وارد عرصه تولید تسلیحات فوق پیشرفته و عجیب و غریب شده است.

ارتش آمریکا برای از دست ندادن مزیت نسبی در برابر تجهیزات نظامی روسیه و چین وارد عرصه تولید تسلیحات فوق پیشرفته و عجیب و غریب شده است.


به گزارش تحلیل ایران، همزمان با درگیری آمریکا در موضوعاتی چون سوریه و داعش پنتاگون تلاش برای تولید تسلیحات جدید و نامتعارف به منظور ترساندن روسیه و چین را آغاز کرده است.

مقامات پنتاگون اخیرا صحبت در مورد استفاده از جدیدترین ابزار اطلاعات مصنوعی و یادگیری نحوه ساخت تسلیحات رباتیک، تیم‌های ترکیبی انسان و ماشین و سربازانی با قدرت فوق‌العاده را آغاز کرده‌اند.

هرچند این موضوع به داستانهای علمی تخیلی شباهت دارد اما مقامات پنتاگون اعلام کرده‌اند که چنین سیستم‌های مجهز به فناوری برتر تنها راه مقابله با پیشرفت‌های صورت گرفته در ارتش‌های چین و روسیه است.

رابرت ورک، معاون وزیر دفاع و پائول سلوا، نایب رئیس رئیس ستاد کل اولین افرادی بودند که هفته گذشته از وجود چنین سیستم‌های تسلیحاتی خبر دادند. این موارد درحالی از سوی مقامات آمریکایی مطرح شده است که تا چند ماه قبل جزو محرمانه‌ترین تحقیقات ارتش آمریکا به شمار می‌رفتند.

ورک دراین باره گفت: ما به این شیوه شبکه‌های جنگی خود را قدرتمندتر می‌کنیم و امیدوارانه سعی در به تردید انداختن روس‌ها و چینی‌ها داریم که اگر قصد درافتادن با ما را داشته باشند ما قادر به شکست آنها با استفاده از تسلیحات متعارف خواهیم بود.
 منبع:مشرق


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :