موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/50773 :کد

0

اطمینان از پاسخ مردم ایران به غرب

  چهارشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۷:۱۴
تعداد بازدید : ۱۹۲   
 تحلیل ایران -اطمینان از پاسخ مردم ایران به غرب

اظهارات صبح امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص انتخابات روز جمعه هفته جاری در سالروز عملیات خبیر مردم شهرستان نجف آباد بازتاب گسترده ای در رسانه های خارجی داشت.

اظهارات صبح امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص انتخابات روز جمعه هفته جاری در سالروز عملیات خبیر مردم شهرستان نجف آباد بازتاب گسترده ای در رسانه های خارجی داشت.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز چهارشنبه در دیدار مردم شهرستان نجف آباد به مناسبت سالروز عملیات خیبر سخنانی را در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی که قرار است در روز جمعه هفته جاری برگزار گردد، ایراد کردند.

 

حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار تاکید کردند: انتخابات در کشور ما قدبرافراشتن ملی است، ملت با انتخابات، در برابر دشمن سینه سپر می‌کند و عرض اندام می‌کند.

 

ایشان تصریح کردند: وقتی دشمن مشاهده می‌کند که بعد از ۳۷ سال، با این همه فشار و تحریم‌های ظالمانه و تبلیغات غرض‌آلود و خسارت‌بار نتوانسته است مانع از بیعت مردم با نظام شود، عظمت انقلاب در چشم او هیبت پیدا می‌کند.

 

رهبر انقلاب افزودند: یکی از ترفندهای دشمن در انتخابات که در اینجا تکرار می‌کنند ایجاد دوقطبی دروغینی مانند مجلس «دولتی» و «ضد دولتی» است. ملت نه مجلس دولتی می‌خواهد نه ضد دولتی؛ ملت، مجلس شجاع و متدینی می‌خواهد که با وظایفش آشنا باشد و مرعوب آمریکا نباشد.

 

مقام معظم رهبری فرمودند: ملت ایران مجلسی می‌خواهد که علاج درد مردم را بشناسد.

 

مجلس متدین، متعهد و شجاعی که فریب ترفند دشمن را نخورد، مجلسی که به عزت و استقلال اهمیت دهد و مقابل طمع قدرت‌هایی که دستشان از ایران کوتاه شده و می‌خواهند برگردند بایستد. مجلسی که دولت را موظف به اقتصاد درون‌زا کند.

 

بیانات رهبر معظم انقلاب در آستانه دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری بازتاب گسترده ای در رسانه های خارجی داشت که مشروح آن از نظر می گذرد.

 

شبکه عراقی «سومریه نیوز» ضمن انتشار برخی از اظهارات مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات نوشت: رهبر جمهوری اسلامی ایران در جریان سخنرانی اخیر خود از اینکه انتخابات پیش رو در هفته جاری پاسخی برای زیاده گویی های غربی ها خواهد بود، ابراز امیدواری کرد.

 

این شبکه عراقی همچنین به نقل از حضرت آیت الله خامنه ای نوشت: مردم ایران به پارلمانی رأی خواهد داد که اولا عزت و استقلال کشور را تأمین کند و ثانیا در برابر قدرت های بیگانه بایستد.

 

پایگاه خبری «العهد» لبنان نیز فرمایشات رهبری را در بخش اخبار مهم خود منتشر کرد و نوشت: امام خامنه ای فرمودند: دشمنان پس از ۳۷ سال، با این همه فشار و تحریم‌های ظالمانه و تبلیغات غرض‌آلود هم نتوانسته است مانع از بیعت مردم با نظام شود.

 

این پایگاه لبنانی همچنین بخش های زیاد دیگری از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را پوشش داد.

 

پایگاه «النشره» نیز با پوشش قسمت هایی از سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم شهرستان نجف آباد در سالروز عملیات خیبر به نقل از ایشان نوشت: اکنون که تبلیغات گسترده بیگانگان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران در طول 37 سال ناکام مانده، عظمت و قدرت جمهوری اسلامی در چشم آنها هیبت یافته است.

 

شبکه تلویزیونی «المنار» با پخش سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی به طور کامل به نقل از ایشان نوشت: آیت الله خامنه ای صبح امروز در جریان سخنرانی خود به صراحت اعلام کردند که نیروها و قدرت های بیگانه به هیبت جمهوری اسلامی ایران پی برده اند.

 

این شبکه لبنانی همچنین فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص تلاش بیگانگان برای ایجاد تفرقه در داخل کشور از طریق به وجود آوردن فضای دو قطبی تحت پوشش قرار داد.

 

شبکه «اسکای نیوز عربی» نیز در پوشش بخشی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی نوشت: آیت الله خامنه ای بار دیگر تأکید کرد که ملت ایران پارلمانی را می خواهد که فریب بازی ها و توطئه های دشمنان را نخورد.

 

شبکه تلویزیونی «المیادین» نیز اظهارات مقام معظم رهبری را به صورت لحظه به لحظه پوشش داده و به نقل از ایشان نوشت: ملت با انتخابات در برابر دشمن سینه سپر می‌کند.

 

خبرگزاری «رویترز» گزارش خود درباره بازتاب سخنان رهبری را با این عنوان آغاز کرد که آیت الله «علی خامنه ای» خواهان مجلسی است که یارای ایستادگی در برابر غرب را داشته باشد.

 

این خبرگزاری در ادامه به نقل از رهبر عالی انقلاب نوشت: ملت ما به مجلسی رای خواهد داد که عزت و استقلال کشور را در اولویت قرار داده و در برابر قدرت های خارجی که دستشان از ایران کوتاه شده، ایستادگی می کنند.

 

خبرگزاری «ترند» آذربایجان نیز بازتاب سخنان رهبری را با این جمله آغاز کرد که «آیت الله علی خامنه ای» به مردم درباره دسیسه هایی که آمریکا با هدف نفوذ در انقلاب اسلامی ایران دارد هشدار داد.

 

این رسانه همچنین به بازتاب آن بخش از سخنان رهبری پرداخت که به نقشه های آمریکا درباره مداخله در انتخابات مجلس نمایندگان و خبرگان ایران اشاره می کند.

 

این رسانه به نقل از رهبر عالی انقلاب می نویسد: «مجلس طرفدار دولت» در برابر «مجلس مخالف دولت» توطئه دشمن است. مردم ایران هیچ یک از اینها را نمی خواهند بلکه آنها به دنبال نمایندگانی شجاع، معتقد و آگاه به وظایف خود هستند؛ مجلسی که ساخته و پرداخته آمریکا نباشد.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :