موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/50809 :کد

0

نبایداجازه داد جنتی،مصباح یزدی ویزدی درمجلس خبرگان حضوریایند

  چهارشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۰:۰۷
تعداد بازدید : ۲۴۷   
 تحلیل ایران -نبایداجازه داد جنتی،مصباح یزدی ویزدی درمجلس خبرگان حضوریایند

مفتی دربار آل سعود واستار جلوگیری از انتخاب علمای مطرحی همچون آیات جنتی، مصباح یزدی و محمد یزدی در انتخابات مجلس خبرگان شد.

مفتی دربار آل سعود با تکفیر مجدد شیعیان و به کاربردن الفاظ توهین آمیز درباره علمای متعهد و با بصیرت در جمهوری اسلامی ایران، خواستار جلوگیری از انتخاب علمای مطرحی همچون آیات جنتی، مصباح یزدی و محمد یزدی در انتخابات مجلس خبرگان شد.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از الخبرپرس و النشره، شیخ عبدالعزیز بن عبدالله آل الشیخ مفتی دربار سعودی و رئیس شورای شیوخ ارشد رژیم آل سعود  از ملت ایران خواسته است از انتخاب علمای افراطی به زعم خود در انتخابات مجلس خبرگان خودداری کنند.


مفتی دربار آل سعود که در مقابل جمعی از شاگردان خود سخن می‌گفته است، ادعا کرده است قدرت افراطیون شیعه و نفوذشان در ایران سال به سال افزایش می‌یابد و مجلس خبرگان هم نهادی است که اغلب سیاستهای افراطی در ایران در آن اتخاذ می‌شود و این مجلس بوده است که نظریه ولایت فقیه را ایجاد کرده است.


آل الشیخ با به‌کار بردن الفاظ توهین‌آمیز درباره علمای پیرو مکتب اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بار  دیگر عمق کینه آل سعود از محبان اهل بیت پیامبر(ص) و ماهیت جاهلی رژیم آل سعود را نشان داد و مدعی شد مجوس صفوی با تکیه بر این نهادها برای شیعه‌کردن جهان اهل سنت تلاش می‌کنند و آنچه ما امروز در عراق، یمن، سوریه، لبنان و فلسطین می‌بینیم به سبب این نهادها بوده است.


مفتی آل سعود در ادامه ادعاهای خود با تکفیر شیعیان آنها مدعی شد برای مقابله با این عقاید کفرآمیز شیعیان ما باید در داخل(عربستان) با آنها مقابله کنیم و به افرادی همچون جنتی، مصباح یزدی و یزدی و دیگر علمای افراطی اجازه ندهیم در این نهادها جای داشته باشند.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :