موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/50926 :کد

0

موافقت مخالفان سوری با آتش‌بس ۲ هفته‌ای در سوریه

  پنجشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۹:۵۱
تعداد بازدید : ۱۳۹   
 تحلیل ایران -موافقت مخالفان سوری با آتش‌بس ۲ هفته‌ای در سوریه

هیئت عالی مذاکره کننده مخالفان سوری که در ریاض شکل گرفته از موافقت خود با آتش بس موقت به مدت دو هفته در سوریه خبر داد.

 

 

هیئت عالی مذاکره کننده مخالفان سوری که در ریاض شکل گرفته از موافقت خود با آتش بس موقت به مدت دو هفته در سوریه خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران،  هیئت عالی مذاکره کننده مخالفان سوری عنوان داشت که به آتش بس موقت به مدت دو هفته در این کشور پایبند است.آمریکا و روسیه روز چهارشنبه فشارهای خود را بر هم‌پیمانانشان برای پایبندی به توافق آتش بس در سوریه که از شب شنبه اجرا شده است، افزایش داده‌اند.

در بیانیه هیئت وابسته به مخالفان سوریه بعد از نشست ریاض آمده است، این هیئت معتقد است آتش بس موقت به مدت دو هفته فرصت خوبی است تا میزان پایبندی طرف مقابل را به مواد این توافقنامه نشان دهد.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما با دقت بیانیه آمریکا و روسیه را در این خصوص بررسی کردیم و از تمام تلاش‌ها برای توقف درگیری و کشتار غیرنظامیان سوری از سوی نیروهای نظام حاکم و نیروهای روسی استقبال می‌کنیم.

در این بیانیه تاکید شده است: ما با تمام اقدامات تروریستی از سوی گروه‌های تروریستی داعش، القاعده و نیروهایی که از عراق، لبنان، افغانستان و غیره به سوریه می‌آیند، مخالف هستیم.

در بیانیه مذکور آمده است: ما مسائل مدنظر خود را در خصوص توافق آمریکا و روسیه در زمینه آتش بس موقت ارائه دادیم و در این خصوص می‌توان به نادیده گرفتن نقش روسیه و ایران در عملیات خصمانه اشاره کرد.
منبع: ایسنا

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :