موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انتخابات

a/50928 :کد

0

۸.۵میلیون رأی‌ دهنده در استان تهران

  پنجشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۰:۰۲
تعداد بازدید : ۱۴۲   
 تحلیل ایران -۸.۵میلیون رأی‌ دهنده در استان تهران

استان تهران با دارا بودن بیشترین واجدان شرایط، بیشترین بازرس انتخاباتی، بیشترین نامزد انتخابات و بیشترین شعب اخذ رأی، زیر ذره‌بین نگاه کارشناسان و رسانه‌های داخلی و خارجی است.

 

استان تهران با دارا بودن بیشترین واجدان شرایط، بیشترین بازرس انتخاباتی، بیشترین نامزد انتخابات و بیشترین شعب اخذ رأی، زیر ذره‌بین نگاه کارشناسان و رسانه‌های داخلی و خارجی است.

 

به گزارش تحلیل ایران، کم‌تر از یک روز تا برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری باقی‌مانده است.استان تهران با دارا بودن بیشترین واجدان شرایط، بیشترین بازرس انتخاباتی، بیشترین نامزد انتخابات، بیشترین شعب اخذ رأی و بیشترین سهم در کرسی‌های مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری زیر ذره‌بین نگاه کارشناسان و رسانه‌های داخلی و خارجی است.

استان تهران در انتخابات هفتم اسفندماه دارای شش حوزه اصلی و ۲۰ حوزه فرعی است که برنامه‌ریزی لازم در حوزه‌های مختلف برای برگزاری باشکوه انتخابات انجام‌شده است.

۸.۵ میلیون واجد شرایط رأی دادن در استان تهران وجود دارد

استان تهران دارای ۳۵ کرسی در مجلس شورای اسلامی است که ۳۰ کرسی آن سهم حوزه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر و پنج کرسی دیگر سهم حوزه‌های ورامین، پاکدشت، دماوند، رباط‌کریم و شهریار است.در انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز  مردم استان تهران ۱۶ نفر را وارد این مجلس مهم و حساس می‌کنند.

بر اساس آمارهای ارائه‌شده از سوی مسئولان ستاد انتخابات استان تهران، هشت میلیون و ۵۰۰ هزار واجد شرایط رأی دادن در انتخابات استان تهران حضور دارند.

سید شهاب‌الدین چاووشی رییس ستاد انتخابات استان تهران در این زمینه اظهار داشت: حدود هشت میلیون و ۵۰۰ هزار واجد شرایط رأی در استان تهران وجود دارد.

وی افزود: برنامه‌ریزی لازم برای اخذ آرا از تمامی واجدین شرایط رأی دادن در نقاط مختلف استان تهران فراهم‌شده است.

همچنین پردیس با ۲۰۰ رأی اولی، قرچک و رباط‌کریم به ترتیب یک هزار و یک هزار و ۵۰۰ رأی اولی، ورامین سه هزار رأی اولی، ملارد ۱۲ هزار و شهرستان شهریار نیز با دو هزار و ۱۷ رأی اولی، آماده حضور در انتخابات هفتم اسفندماه می‌شوند.

۷ هزار بازرس بر انتخابات استان تهران نظارت می‌کنند

بر اساس امارهای ارائه‌شده، حدود هفت هزار بازرس از سوی وزارت کشور برای نظارت بر برگزاری درست و قانونمند انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه استان تهران تعیین‌شده‌اند.

همچنین از هفت هزار بازرس تعیین‌شده برای نظارت بر انتخابات در استان تهران، سه هزار و ۵۰۰ تا چهار هزار بازرس فرایند برگزاری انتخابات در حوزه تهران را نظارت می‌کنند.

حسن کریمی رییس هیئت بازرسی انتخابات در استان تهران تأکید کرد که بازرسان انتخابات در حوزه‌های مختلف این استان، بی‌طرفانه تلاش می‌کنند تا قانون در همه مراحل برگزاری انتخابات رعایت شود.

همچنین هیئت بازرسی بر انتخابات نیز شماره‌های پیامکی را برای ارتباط شهروندان و گزارش تخلفات انتخاباتی اعلام کرده است که بر این اساس، شماره مربوط به گزارش پیامکی تخلفات شهروندان در شهرستان‌های شمیرانات ۳۰۰۰۴۲۴، قرچک ۳۰۰۰۴۲۵، رباط‌کریم ۳۰۰۰۴۲۶، اسلامشهر ۳۰۰۰۴۲۷، پردیس ۳۰۰۰۴۲۸ و تهران ۳۰۰۰۴۲۹ است.

این شماره برای شهرستان‌های پاکدشت ۳۰۰۰۴۳۱، دماوند ۳۰۰۰۴۳۲، ری ۳۰۰۰۴۳۳، شهریار ۳۰۰۰۴۳۴، ورامین ۳۰۰۰۴۳۵، فیروزکوه ۳۰۰۰۴۳۶، قدس ۳۰۰۰۴۳۷، ملارد ۳۰۰۰۴۳۸، پیشوا ۳۰۰۰۴۳۹ و بهارستان ۳۰۰۰۴۴۲ است.

از طرف دیگر حوزه انتخابیه تهران بیشترین تعداد شعبه اخذ رأی را در کشور دارد به طوری که به گفته عیسی فرهادی فرماندار تهران در شهر تهران، سه هزار و ۵۲۸ شعبه و در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، ‌پردیس و اسلامشهر چهار هزار و ۶۰۲ شعبه در نظر گرفته‌شده است.

در نظر گرفتن ۵۱۷ شعبه اخذ رأی در غرب استان تهران

فرماندار شهریار نیز با اشاره به در نظر گرفته شدن ۵۱۷ شعبه اخذ رأی برای برگزاری انتخابات در شهریار، ملارد و شهر قدس اظهار داشت: ۲۳۸ صندوق ثابت و هشت صندوق سیار در شهریار، ۱۴۸ صندوق ثابت و ۱۰ صندوق سیار در ملارد و ۱۱۰ صندوق ثابت و سه صندوق سیار در شهر قدس کار برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه شهریار را انجام می‌دهند.

سعید ناجی افزود: همچنین بیش از ۹۹۰ هزار نفر در حوزه انتخابیه شهریار، ملارد و شهر قدس واجد شرایط رأی دادن هستند.

حضور ۱۲۰ هزار واجد شرائط رأی در قرچک

فرماندار قرچک نیز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بیش از ۱۲۰ هزار واجد شرایط رأی دادن در شهرستان قرچک حضور دارند.

مسعود مرسل پور افزود: از جمعیت حدود ۳۰۰ هزارنفری شهرستان قرچک، ۱۲۰ هزار نفر می‌توانند در انتخابات هفتم اسفندماه رأی خود را به صندوق بیندازند.

وی با اشاره به فعالیت بیش از دو هزار نفر برای برگزاری باشکوه انتخابات تأکید کرد: بیش از دو هزار و ۱۰۰ عوامل اجرایی، بازرسی و نظارت کار برگزاری انتخابات در شهرستان قرچک را بر عهده‌دارند.

فرماندار قرچک یادآور شد: ۱۲۶ شعبه اخذ رأی در شهرستان قرچک در نظر گرفته‌شده که ۱۲۳ شعبه آن ثابت و سه شعبه آن سیار خواهد بود.

راه‌اندازی ۲۴۵ شعبه اخذ رأی در شمیرانات

عزت‌الله خان محمدی فرماندار شمیرانات نیز با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای برگزاری باشکوه انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: ۲۴۵ حوزه اخذ رأی در شمیرانات پیش‌بینی‌شده است.

وی افزود: ۱۳ شعبه اخذ رأی سیار نیز در شمیرانات برای حضور باشکوه‌تر مردم حماسه سیاسی هفتم اسفندماه در نظر گرفته‌شده است.

وی ادامه داد: همچنین چهار هزار و ۶۰۰ نفر، کار برگزاری انتخابات در شمیرانات را بر عهده‌دارند و آموزش‌های لازم به آنان داده‌شده است.

برپایی ۱۱۴ شعبه اخذ رأی در دماوند

شاهرخ جهانشاهی رییس ستاد انتخابات شهرستان دماوند نیز با اشاره به‌پیش بینی ۱۱۴ شعبه اخذ رأی برای برگزاری باشکوه انتخابات اظهار داشت: ۱۱۴ شعبه اخذ رأی در دماوند پیش‌بینی‌شده است.

وی افزود: همچنین بیش از سه هزار و ۲۴۰ نفر کار برگزاری انتخابات در دماوند و فیروزکوه را بر عهده‌دارند و آموزش‌های لازم نیز برای برگزاری خوب و قانونمند انتخابات داده‌شده است.

فعالیت بیش از ۳ هزار نفر در انتخابات ورامین

محسن خوانساری فرماندار شهرستان ورامین با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای برگزاری باشکوه انتخابات هفتم اسفندماه اظهار داشت: بیش از سه هزار و ۴۸۰ نفر در برگزاری انتخابات در ورامین مشارکت دارند.

وی افزود: ۱۷۴ شعبه اخذ رأی کار جمع‌آوری آرای مردم ورامین و جوادآباد را در انتخابات هفتم اسفندماه بر عهده دارد.

آمادگی پلیس برای تأمین امنیت انتخابات در استان تهران

نیروی انتظامی تهران بزرگ، شرق استان تهران و غرب استان تهران نیز آمادگی خود را برای تأمین امنیت انتخابات اعلام کردند.

سرهنگ عبدالرضا ناظری فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پلیس از ابتدای شروع اخذ رأی در شعبه‌های مختلف انتخاباتی در شرق استان تهران حضورداشته و این روند تا پایان روند رأی‌گیری ادامه خواهد داشت.

وی افزود: پلیس در آمادگی صددرصدی برای تأمین امنیت انتخابات قرار دارد و می‌کوشد تا بهترین عملکرد را در روز هفتم اسفندماه نشان دهد.

ناظری ادامه داد: مردم شرق استان تهران می‌توانند هرگونه مسائل و مشکلاتی را در ارتباط با انتخابات با پلیس در میان بگذارند و تلاش می‌شود تا به نحو مطلوبی به این موارد رسیدگی گردد.

وی با اشاره به قاطعیت پلیس در انجام‌وظیفه خود بیان داشت: با افراد خاطی و کسانی که سعی در اخلال و بی‌نظمی داشته باشند، برخورد خواهد شد.

سردار محسن خانچرلی، فرماندهی انتظامی غرب استان تهران نیز طی روزهای اخیر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره  به برنامه‌ریزی‌های مؤثر و مطلوبی که در این خصوص تنظیم و طراحی‌شده عنوان کرد:مباحث امنیتی و انتظامی مرتبط با انتخابات از ماه‌ها پیش در دستور کار قرار گرفت و بررسی‌ها و تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذشده است.

وی افزود:جلسات متعددی دراین‌ارتباط با مجموعه استانداری و فرمانداری‌های شهرستان‌های غرب استان تهران  در قالب کمیسیون‌های مربوط به انتخابات برگزارشده تا بدون بروز کمترین مشکل و خللی، انتخاباتی با آرامش و امنیت حداکثری اجرایی شود.

خانچرلی در خصوص تسهیل روند تردد خودروها در روز برگزاری انتخابات گفت:در عرصه مذکور نیز تدابیر لازم مدنظر قرارگرفته و با حضور نیروهای راهنمایی و رانندگی و گشت‌های متعدد، روند تردد خودروها کنترل و تسهیل خواهد شد تا شرایط برای حرکت روان اتومبیل‌ها در این خطه از استان تهران به نحو مطلوبی فراهم شود.

به هر ترتیب همه چیز مهیای خلق یک حماسه بزرگ در هفتم اسفندماه از سوی مردم استان تهران است تا بار دیگر بصیرت و آگاهی مردم این استان به جهانیان به اثبات برسد.
منبع: مهر
 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :