موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بانک ، بیمه ، بورس

a/50937 :کد

0

نرم افزار جدید سوئیفت رونمایی شد

  پنجشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۱:۰۳
تعداد بازدید : ۱۸۲   
 تحلیل ایران -نرم افزار جدید سوئیفت رونمایی شد

پس از تحقق برجام و با هدف اتصال سیستم بانکی کشور به شبکه‌های جهانی، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان متولی و سیاستگذار پولی و اعتباری کشور، جلسات هماهنگی آشناسازی و آگاهی کاربران شبکه بانکی با

پس از تحقق برجام و با هدف اتصال سیستم بانکی کشور به شبکه‌های جهانی، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان متولی و سیاستگذار پولی و اعتباری کشور، جلسات هماهنگی آشناسازی و آگاهی کاربران شبکه بانکی با سیستم سوئیفت و نحوه کار با این سیستم را برگزار می‌کند.

به گزارش تحلیل ایران، در نخستین جلسه هماهنگی کاربران شبکه سوئیفت در بانک‌های کشور با اونور اوزان، مدیر منطقه ای این شبکه، که به ریاست حسین یعقوبی ، رئیس کاربران سوئیفت کشور، برگزار شد در مورد چالش‌های عملیاتی بانک‌های کشور بعد از اتصال به شبکه سوئیفت، نحوه استفاده از قابلیت های نرم افزار جدید آن، استفاده از قابلیت نظارت و کنترل و شناسایی مشتریان (KYC) و نیازهای آموزشی سیستم بانکی بحث و بررسی شد.

مدیر منطقه ای سوئیفت با تشریح قابلیت‌های جدید این شبکه، گفت: نرم افزار جدید سوئیفت مجهز به سیستم رایانش ابری است و بر این اساس بانک‌ها دیگر نیازی به استفاده از برنامه های کاربردی خاص داخلی برای حمایت نرم افزاری نخواهند داشت.

اوزان درخصوص مجهز بودن سوئیفت به سیستم هشداردهی و نیز اعلام فهرست اشخاص و نهادهای تحریم شده، گفت: سوئیفت تراکنش‌های بین بانکی میان مشتریانی که در فهرست های غیرمجاز بین المللی قرار دارند را از طرق مختلف به سیستم‌های بانکی اطلاع می دهد. این قابلیت جدید، بانک مبدأ را در برابر ریسک های خطا در تراکنش های صورت گرفته ایمن می‌کند و مشتریانی که در لیست‌های تحریم قرار دارند را برای بانک‌ها مشخص می‌کند.

مدیر منطقه ای سوئیفت همچنین موافقت خود را با درخواست رئیس کاربران سوئیفت ایران مبنی بر برگزاری دوره‌های آموزشی برای بانک‌های ایران در خصوص مسائل فنی و کاربری سیستم اعلام کرد و مقرر شد این دوره ها با حضور اساتید این موسسه و نیز با همکاری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تا پایان امسال برگزار شود.

در این جلسه که روز سه شنبه 4 اسفند ماه در بانک مرکزی برگزار شد علاوه بر بررسی تمام چالش های بانک‌های ایرانی، مسایل و مشکلات شعب آنها در کشورهای خارجی با شبکه سوئیفت نیز مورد بحث و واکاوی قرار گرفت.
منبع: ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :