موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بین الملل

a/50957 :کد

0

وزیر انرژی اندونزی از ۱۰ فرصت برای همکاری با ایران خبر داد

  پنجشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۱:۴۲
تعداد بازدید : ۱۲۴   
 تحلیل ایران -وزیر انرژی اندونزی از ۱۰ فرصت برای همکاری با ایران خبر داد

وزیر انرژی و مواد معدنی اندونزی بار دیگر تاکید کرد که این کشور تصمیم به از سرگیری همکاری های دوجانبه با ایران به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت جهان را دارد.

وزیر انرژی و مواد معدنی اندونزی بار دیگر تاکید کرد که این کشور تصمیم به از سرگیری همکاری های دوجانبه با ایران به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت جهان در بخش انرژی و نفت و گاز پس از لغو تحریم ها در ماه گذشته میلادی دارد.


به گزارش تحلیل ایران، 'سودیرمان سعید' وزیر انرژی و مواد معدنی اندونزی روز گذشته در دیدار با یک هیات از بخش نفت و گاز و انرژی ایران، گفت که دستکم 10 فرصت اقتصادی بین دو کشور وجود دارد که می تواند مورد بررسی قرار گیرد.


وی در این نشست که در شهر 'بوگور' با فاصله 60 کیلومتری از جنوب 'جاکارتا' پایتخت اندونزی برگزار شد، گفت که 10 فرصت در بخش نفت، گاز و برق برای توسعه همکاری ها وجود دارد.


'سودیرمان' گفت که چند بخش اقتصادی شامل نفت خام و واردات نفت، میعانات و واردات گاز و ساخت یک کارخانه کود شیمیایی در ایران و بخش برق آبی فرصت های خوبی برای همکاری دو جانبه است.


وزیر انرژی و مواد معدنی اندونزی همچنین اعلام کرد در آینده ای نزدیک از ایران بازدید خواهد کرد.


با این حال، وی در مورد مذاکرات اخیر ایران و اندونزی در بخش انرژی، توضیح داد که دو کشور تلاش می کنند پیش نویس طرح های اقتصادی را تهیه و پس از آن بحث ارزش سرمایه گذاری مطرح می شود.


'ویراتماجا پوجا' مدیرکل بخش نفت و گاز وزارت انرژی و منابع معدنی اندونزی نیز از توافق با ایران برای همکاری در بخش بالادستی نفت و گاز و تبادل داده ها و فناوری خبر داد و گفت که در نشست با هیات ایرانی عرضه نفت خام، میعانات و گاز مایع و همچنین توسعه پالایشگاه در اندونزی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.


وی پس از نشست روز گذشته با هیات ایرانی از بخش نفت و گاز، گفت که قرار است امروز (پنجشنبه) نیز نشستی با شرکت های ایرانی در بخش انرژی برگزار شود.


وی اعلام کرد ایران به دنبال مشارکت در ساخت یک پالایشگاه و مجتمع پتروشیمی در اندونزی است. ظرفیت پالایشگاه 300 هزار بشکه در روز است.


دولت اندونزی برای افزایش میزان ذخیره سوخت از 21 روز به 30 روز نیز چشم به ورود صنعت نفت جمهوری اسلامی ایران در این کشور جنوب شرق آسیا دارد که حدود 50 درصد نیاز انرژی خود را وارد می کند.


اندونزی در حال حاضر حدود 817 هزار بشکه نفت در روز تولید می کند و نیازمند واردات همین میزان نفت است.


براساس پیش بینی ها، تولید نفت اندونزی به کاهش خود طی پنجسال آینده ادامه خواهد داد . تولید نفت این کشور در سال 2010 میلادی حدود 942 هزار بشکه در روز بود. پیش بینی تولید برای سال جاری 835 هزار بشکه بوده که تا سال 2020 میلادی تنها به 550 هزار بشکه می رسد.

منبع: ایرنا

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :