موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/50997 :کد

0

اروپا باید با هدف پذیرش نامحدود پناهندگان خداحافظی کند

  پنجشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۴:۰۴
تعداد بازدید : ۱۵۲   
 تحلیل ایران -اروپا باید با هدف پذیرش نامحدود پناهندگان خداحافظی کند

وزیر امور خارجه اتریش رویکرد پذیرش نامحدود پناهندگان در اروپا را شکست خورده ارزیابی کرده و تاکید کرد که اروپا باید با این هدف خداحافظی کند.

وزیر امور خارجه اتریش رویکرد پذیرش نامحدود پناهندگان در اروپا را شکست خورده ارزیابی کرده و تاکید کرد که اروپا باید با این هدف خداحافظی کند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه "تاگس شاو" آلمان، اتریش همچنان در سیاست پناهندگان به صورت فزاینده بر تکروی های داخلی تاکید دارد.

 

سباستین کورس وزیر امور خارجه اتریش در سخنانی تاکید کرد که اروپا باید با هدف پذیرش نامحدود پناهندگان خداحافظی کند.

 

وی در پاسخ به این پرسش که آیا یک راه حل اروپایی برای پذیرش پناهندگان از دست رفته است گفت هرگز. ما درباره یک راه حل اروپایی خوشحال می شویم. اما ما باید از پذیرش نامحدود پناهندگان خداحافظی کنیم. این رویکرد از سال 2015 شکست خورده است.

 

کورس افزود: یک راه حل اروپایی به مفهوم امنیت مرزهای خارجی و کمک برای انسان ها در محل زندگی آن ها است. یک راه حل اروپایی به این معنا نیست که پناهندگان را به غرب اروپا سوق دهیم.

 

وی افزود: ما در اتریش بیش از حد تحت فشار قرار گرفته ایم و به مرزهای ظرفیت و توان خود رسیده ایم.


اتریش در سال 2015 در مجموع نود هزار پناهنده را پذیرفته است.

 

وزیر خارجه اتریش کشورش را همچنان یک کشور متحد دانسته و گفت: امسال اتریش مجددا 37.500 پناهنده را می پذیرد. اما این طور نمی تواند باشد که همه مهاجران درخواست های پناهندگی خود را به غرب اروپا ارائه دهند. هدف این است که شمار پناهندگان را کاهش دهیم، از هجوم آن ها بکاهیم و از جابجایی انسان ها جلوگیری کنیم.

 

وی همچنین به صورت غیر مستقیم به سیاست خوش آمدگویی مرکل از پناهندگان انتقاد وارد کرده و اظهار داشت: آن هایی که خواستار مرزهای باز هستند بحران پناهندگان را حل نکرده اند اما قطعا آن را تشدید کرده اند.

 

مناسبات بین آلمان و اتریش اخیرا به صورت کم سابقه ای بر سر مسئله پناهندگان متشنج شده است. اتریش اخیرا اعلام کرده است که  روزانه تنها هشتاد پناهنده را خواهد پذیرفت و می خواهد حداکثر 3200 پناهنده در روز را به آلمان بفرستد.

 

کنفرانس کشورهای بالکان غربی که در وین برگزار شد شکافها در اتحادیه اروپا را عمیق تر کرده است. در این کنفرانس کشور اتریش و کشورهای غرب بالکان بر سر طرح مشترکی در سیاست پناهندگان توافق کردند که هدف آن کاهش شمار پناهندگان البته به صورت سریع و چشمگیر است.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :