موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/51011 :کد

0

پلاتینی: رد فرجام‌خواهی من تصمیمی توهین‌آمیز و شرم‌آور است

  پنجشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۵:۰۸
تعداد بازدید : ۱۵۵   
 تحلیل ایران -پلاتینی: رد فرجام‌خواهی من تصمیمی توهین‌آمیز و شرم‌آور است

میشل پلاتینی رئیس محروم شده یوفا به مخالفت کمیته استیناف فیفا با درخواست فرجام‌خواهی خود واکنش نشان داد.

 

میشل پلاتینی رئیس محروم شده یوفا به مخالفت کمیته استیناف فیفا با درخواست فرجام‌خواهی خود واکنش نشان داد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، در آستانه انتخابات روز جمعه ریاست فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا)، درخواست تجدیدنظر محرومیت هشت ساله سپ بلاتر سوئیسی و میشل پلاتینی فرانسوی، روسای فیفا و یوفا توسط کمیته استیناف فیفا از 8 به 6 سال کاهش یافت. بلاتر محکوم به پرداخت رقم نقدی دو میلیون دلار به میشل پلاتینی در سال 2011 و رئیس محروم یوفا نیز محکوم به دریافت این وجه نقد شده است.

 

پلاتینی در واکنش به این موضوع گفت: این تصمیمی توهین‌آمیز و شرم‌آور و محرومیت از حق و حقوق است. من قربانی سیستمی هستم که تنها یک هدف داشت و آن منع کاندیداتوری من از انتخابات ریاست فیفا به منظور منافع شخصی بوده است که من هم پرسش‌هایی در این مورد در ذهنم دارم.

 

وی افزود: حقیقت این است که این تصمیمی سیاسی توسط بوروکراسی است که ریشه در فدراسیون جهانی فیفا هم ندارد. من برای تبرئه خودم دست به هر اقدام قانونی ممکن خواهم زد و از دادگاه حکمیت ورزش کارم را آغاز خواهم کرد. از این پس هم از وکلای خودم می‌خواهم که هر چه سریعتر از مراجع قانونی پیگیر ماجرا باشند.

 

رئیس محروم شده یوفا تأکید کرد: تا جایی که بی‌گناهی خودم را به اثبات برسانم، تلاش خواهم کرد تا از حق و حقوقم دفاع کنم و متوجه شوم که پشت پرده این توطئه چه کسانی قرار دارند.

از 54 عضو اتحادیه فوتبال اروپا تشکر می‌کنم که به من اعتماد کردند و حمایت‌شان را از من نشان دادند و در چند ماه اخیر دوستی‌شان را به اثبات رساندند. آنها من را باور دارند و حق هم دارند.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                               

پلاتینی     یوفا     فرجام     فیفا        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :