موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/51016 :کد

0

حضور پرشور جامعه دانشگاهی در انتخابات هفتم اسفند

  پنجشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۵:۲۹
تعداد بازدید : ۱۳۶   
 تحلیل ایران -حضور پرشور جامعه دانشگاهی در انتخابات هفتم اسفند

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان زنجان بر حضور پرشور جامعه دانشگاهی در انتخابات تأکید کرد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان زنجان بر حضور پرشور جامعه دانشگاهی در انتخابات تأکید کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران حجت‌الاسلام «عنایت‌الله شامی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در خصوص مشارکت و نقش جامعه دانشگاهی در ایجاد شور و شوق انتخاباتی، گفت: مردم در ایجاد و به ثمر رساندن نظام جمهوری اسلامی نقش داشته‌اند و علاوه‌بر ایجاد انقلاب اسلامی نگه‌دارنده آن نیز هستند، از این‌رو یکی از شاخصه‌های اصلی پشتیبانی از نظام حضور مردم در عرصه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی است.

 

وی افزود: حضور مردم در عرصه‌های مختلف در روزهای به یاد ماندنی هم‌چون روز قدس، دهه‌فجر و انتخابات بروز پیدا می‌کند. انتخابات با سرنوشت کشور عجین شده است و در سال‌های پیروزی پس از انقلاب اسلامی که سالانه و یا یک سال در میان انتخابات داشته‌ایم حضور مردم گسترده و فعالانه بوده و نشان‌دهنده اهتمام مردم به آرمان‌های انقلاب اسلامی و رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: جامعه فرهیخته دانشگاهی نیز با رصد اوضاع کشور و بررسی مشکلات مختلف در دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که مردم‌سالاری دینی و احترام به رأی مردم در جمهوری اسلامی مورد توجه بوده و از این‌رو توانسته است پیشروترین نظام در منطقه باشد.

 

وی اظهار کرد: آرای مردم مسلمان ایران نیز الهام گرفته از دین اسلام بوده و باید به‌عنوان یک شهروند ایرانی در انتخابات حضور داشته باشند، چون حضور در انتخابات سبب ثبات به آرمان‌های انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی می‌شود و لذا مشارکت در انتخابات وظیفه‌ای همگانی بوده و جامعه دانشگاهی نیز این موضوع را به‌صورت عینی و علمی درک کرده و با حضور در جلسات روشنگری اصل انتخابات و مناظرات مختلف با شور و شوق بالا در انتخابات شرکت می‌کنند.

 

این مدرس دانشگاه در خصوص وضعیت بعد انتخابات نیز تصریح کرد: علاوه‌بر قانون عقل نیز حکم می‌کند پس از انتخابات تابع نظر مردم باشیم و به آنچه مردم انتخاب کرده‌اند احترام بگذاریم و اگر نظر افرادی خلاف آن بود حق ندارند به‌صورت مستقیم وارد صحنه شوند، بلکه با رجوع به نهادهای نظارتی مشکلات خود را برطرف کنند و از انجام فعالیت‌های نابخردانه پرهیز شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :