موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/51051 :کد

0

داعش باتولیدات شرکت های هند وترکیه بمب نیمه صنعتی تولیدمیکند

  پنجشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۹:۰۹
تعداد بازدید : ۱۷۰   
 تحلیل ایران -داعش باتولیدات شرکت های هند وترکیه بمب نیمه صنعتی تولیدمیکند

موسسه تحقیقات تسلیحات جنگی در گزارشی اعلام کرد که گروه تروریستی داعش با تولیدات شرکتهای هند و ترکیه که سهولت دسترسی بیشتری به آنها دارد قادر به ساخت بمب های نیمه صنعتی است.

موسسه تحقیقات تسلیحات جنگی در گزارشی اعلام کرد که گروه تروریستی داعش با تولیدات شرکتهای هند و ترکیه که سهولت دسترسی بیشتری به آنها دارد قادر به ساخت بمب های نیمه صنعتی است.


 به گزارش تحلیل ایران، موسسه تحقیقات تسلیحات جنگی در گزارشی اعلام کرده است: داعش با استفاده ار تولیدات شرکتهای هند و ترکیه اقدام به تولید بمب های نیمه صنعتی کرده است.

موسسه تحقیقات تسلیحات جنگی در گزارشی که امروز منتشر کرد آورده است: داعش از تولیدات شرکت‌های ۲۰ کشور در سطح جهان برای ساخت بمب استفاده کرده است.


در ادامه این گزارش به این نکته اشاره شده است:  بیش از ۷۰۰ نوع مواد صنعتی از شرکت‌ های ۵۱ کشور جهان، برای ساخت بمب مورد استفاده گروه تروریستی داعش قرار گرفته است. این شرکت‌ ها بیشتر در ترکیه و هند قرار دارند. در سطوح پایین‌تر در آمریکا، برزیل و سایر کشور ها واقع هستند.

این گزارش می افزاید: داعش از تولیدات مانند کود شیمیایی، تلفن‌ های همراه که به سادگی مورد استفاده قرار می‌گیرد برای ساخت بمب‌ بهره برده و از بعضی مواد‌ کمیاب که استفاده از آنها تحت نظارت جهانی قرار دارد، نیز استفاده کرده است.


مدیر اجرایی موسسه تحقیقاتی گفت: داعش برای ساخت بمب‌ های نیمه صنعتی خود در سوریه به خودکفایی رسیده و می‌تواند وسایل مورد نیاز را به سادگی و ارزان به دست‌ آورد.

در گزارش به این نکته اشاره شده است: فیوزها و مواد منفجره ای که از بمبها و مواد انفجاری مورد استفاده داعش به دست آمده است نشان می دهد، این مواد ساخت ۷ شرکت هندی بوده که با مجوز دولتی به شرکت‌ هایی در لبنان و ترکیه صادر می شد و  داعش از آن استفاده‌ کرده است.


در این گزارش از شرکت‌های، چینی، روسی، رومانی، هندی، سوئیسی و اتریشی نیز یاد شده که داعش از تولیدات این شرکت‌ ها برای ساخت مواد منفجره استفاده کرده است.


منبع: مهر

                               

داعش     بمب     تسلیحات     هند     ترکیه    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :