موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی توسعه

a/51130 :کد

0

راه اندازی بخش تاییداسناد سرمایه‌گذاران در منطقه آزاد چابهار

  جمعه ۰۷ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۴:۱۷
تعداد بازدید : ۲۱۰   
 تحلیل ایران -راه اندازی بخش تاییداسناد سرمایه‌گذاران در منطقه آزاد چابهار

سرپرست نمایندگی وزارت امور خارجه در منطقه آزاد چابهار گفت: بخش تایید اسناد سرمایه‌گذاران و اتباع خارجی در منطقه آزاد چابهار راه‌اندازی شد.

سرپرست نمایندگی وزارت امور خارجه در منطقه آزاد چابهار گفت: بخش تایید اسناد سرمایه‌گذاران و اتباع خارجی در منطقه آزاد چابهار راه‌اندازی شد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران حمیدرضا طوسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در چابهار اظهار داشت: به منظور تسهیل در روندکارهای مختلف سرمایه‌گذاران و اتباع خارجی بخش تایید اسناد راه‌اندازی شد.

 

 

وی با اعلام این مطلب افزود: با هماهنگی صورت گرفته با اداره کل کنسولی و اداره سجلات و احوال شخصیه وزارت امور خارجه مجوز بخش تایید اسناد برای این نمایندگی صادر شده است.

 

 

طوسی گفت: عدم راه‌اندازی بخش اسناد باعث شده بود تا سرمایه‌گذاران و اتباع خارجی برای تایید بخشی از اسناد خود با صرف هزینه‌های بالا به استان‌های هم‌جوار سفر کنند که با راه‌اندازی این بخش از این پس امورکنسولی در منطقه آزاد چابهار انجام می‌شود.


وی یکی دیگر از مشکلات بخش تایید اسناد را نبود دارالترجمه رسمی در استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد و تصریح کرد: به‌زودی توسط اداره کل اسناد و امور مترجمان رسمی قوه قضائیه دارالترجمه رسمی در استان راه‌اندازی می‌شود.


سرپرست نمایندگی وزارت امور خارجه در منطقه آزاد چابهار تعداد اسنادی که نیاز به تایید دارند را 34 ردیف عنوان کرد و افزود: مهم‌ترین این اسناد تایید ترجمه احکام دادگاهی، حصر وراثت، اقرارنامه، وکالتنامه و استشهادیه‌ها، اسناد پزشکی، بازرگانی، تجاری، تحصیلی، ازدواج، طلاق و غیره است.

 

 

وی گفت: دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در منطقه آزاد چابهار از سال 1383 آغاز به فعالیت کرده و اکنون تعداد 465 نفر تبعه خارجی از کشورهای چین، افغانستان، پاکستان، هند و ایتالیا در بخش های بازرگانی و صنایع این منطقه فعال هستند که از سوی این نمایندگی به آنان خدمات کنسولی ارائه می‌شود.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :