موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/51136 :کد

0

سخنگوی دولت لیبی: اجازه ورود بیگانگان به کشور را نخواهیم داد

  جمعه ۰۷ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۴:۵۵
تعداد بازدید : ۱۸۵   
 تحلیل ایران -سخنگوی دولت لیبی: اجازه ورود بیگانگان به کشور را نخواهیم داد

سخنگوی دولت به رسمیت شناخته شده لیبی بااشاره به گزارش ها در مورد اعزام نیرو برای انجام عملیات محرمانه، تاکید کر که دولت هرگز اجازه ورود نیروهای بیگانه به لیبی را نخواهد داد.

سخنگوی دولت به رسمیت شناخته شده لیبی بااشاره به گزارش ها در مورد اعزام نیرو برای انجام عملیات محرمانه، تاکید کر که دولت هرگز اجازه ورود نیروهای بیگانه به لیبی را نخواهد داد.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، حاتم العریبی سخنگوی دولت به رسمیت شناخته شده لیبی گفت: هرگز اجازه ورود نیروهای خارجی به خاک لیبی را نداده و نخواهیم داد.


وی افزود: این نیروهای شجاع ما بودند که در سایه فقدان هر گونه حمایت جامعه بین الملل، توانستند شهر بنغاری (هزار کیلومتری شرق طرابلس) را از چنگال تروریست ها آزاد کنند.


روزنامه لوموند فرانسه روز چهارشنبه نوشت که نیروهای ویژه و اطلاعاتی فرانسه در لیبی حضور دارند.


لوموند در ادامه افزود: نیروهای ویژه فرانسه در لیبی مستقر هستند و بخش عملیات وابسته به امنیت خارجی و عملیات محرمانه علیه فرماندهان گروه تروریستی داعش را بر عهده دارند.


از سوی دیگر خلیفه الغویل نخست وزیر دولت غیر قانونی لیبی، روز چهارشنبه گفت که نیروهای کماندو فرانسه نبردهای جاری را از اتاق عملیات مشترک در پایگاه «بنینا» در شهر بنغازی مدیریت می کنند.


اما العریبی در واکنش به سوالی در مورد اطلاعات ذکر شده در لوموند گفت: این مطالب نادرست است و ما آن را تکذیب می کنیم.


نیروهای وابسته به دولت الغویل و نیروهای ائتلاف نظامی فجر لیبی، با نیروهای دولت به رسمیت شناخته شده این کشور به فرماندهی خلیفه حفتر در حال مبارزه هستند.


نیروهای دولت به رسمیت شناخته شده لیبی از روز شنبه عملیات نظامی در بنغازی را علیه گروه های مسلطح از جمله داعش را شروع کرده و توانسته اند پیشروی هایی را حاصل کنند.


برخی کشورها از جمله فرانسه احتمال مداخله نظامی در لیبی را به منظور ممانعت از پیشروی های داعش در شهر سرت را که تحت اشغال خود دارد، در دست بررسی دارند.

منبع : مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :