موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/51163 :کد

0

کره شمالی، آمریکا را به نابودی تهدید کرد

  جمعه ۰۷ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۷:۳۸
تعداد بازدید : ۱۵۴   
 تحلیل ایران -کره شمالی، آمریکا را به نابودی تهدید کرد

کره شمالی خشمگین از انتشار پیش نویس قطعنامه جدید تحریمی شورای امنیت که معتقد است این موضوع با هدایت و رهبری آمریکا صورت گرفته، این کشور را به نابودی تهدید کرد.


کره شمالی خشمگین از انتشار پیش نویس قطعنامه جدید تحریمی شورای امنیت که معتقد است این موضوع با هدایت و رهبری آمریکا صورت گرفته، این کشور را به نابودی تهدید کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، روزنامه «رودونگ سینمون» ارگان حزب کارگر کره شمالی روز جمعه با انتشار مطلبی که یونهاپ خبرگزاری کره جنوبی نیز به آن پرداخت، اعلام کرد که آمریکا را در راستای تحرکات جنگ طلبانه بر علیه پیونگ یانگ، از کره زمین محو می کند تا دنیا رنگ آرامش به خود ببیند. آمریکا در واکنش به آزمایش اخیر هسته ای و پرتاب موشک بالستیک توسط کره شمالی، با ارائه پیش نویس قطعنامه ای به شورای امنیت سازمان ملل، خواستار اعمال شدیدترین تحریم های ممکن علیه کره شمالی شده که این موضوع عصبانیت شدید پیونگ یانگ را در پی داشت.


از سوی دیگر، کره شمالی در حالی آمریکا را تهدید به نابودی کرده که این کشور قرار است برای اولین بار بزرگترین رزمایش سالانه مشترک خود با کره جنوبی را با حضور 300 هزار نیروی نظامی دو کشور در ماه آینده میلادی (مارس) در شبه جزیره کره برگزار کند.این در حالیست که آمریکا تلاش دارد سامانه های موشکی «تاد» خود را نیز در خاک کره جنوبی مستقر نماید؛ تلاشی که علاوه بر کره شمالی با نگرانی هایی از جانب چین نیز همراه بوده است.

 

روزنامه «رودونگ سینمون» در بخشی از گزارش خود آورده است: پیونگ یانگ به دلیل تحرکات مشترک آمریکا و کره جنوبی، هر دو کشور را به دریایی از آتش مبدل خواهد کرد.کره شمالی تهدید کرده است که اگر آمریکا و کره جنوبی مصرا به دنبال برگزاری رزمایش مشترک باشند، دو کشور را به آتش کشیده و آنان را با خاک یکسان می سازد.رزمایش کی ریزالو ( عزم راسخ ) آمریکا و کره هر سال در ماه مارس (اسفند - فروردین) برگزار می شود اما این بار هدف این رزمایش از سوی آنان، آمادگی برای حمله به کره شمالی و نابودی این کشور و مهمتر از همه، از بین بردن رهبر آن «کیم جونگ اون» عنوان شده است.

 

ارگان حزب کارگر کره شمالی در ادامه مطلب خود با طرح این پرسش از آمریکا و کره جنوبی، می نویسد: «شما به چه جراتی ما را تهدید می کنید، پس بگذارید با 10 میلیون فروند موشک هر دوی شما را با خاک یکسان کنیم.»پیونگ یانگ هر زمان احساس تهدید می کند و به زمان برگزاری این رزمایش سالانه نزدیک می شود مواضع شدید خود را علیه برگزارکنندگان آن اعلام می کند.این کشور بارها تاکید کرده که برگزاری این رزمایش با هدف حمله به کره شمالی است و نوعی اعلان جنگ علیه این کشور به حساب می آید.

 

روزنامه کره شمالی این بار در تحکیم مواضع این کشور عکس هایی نیز از جنگ سال های 1050 تا 1953 کره و تصرف کشتی آمریکایی پوبلو در سال 1968 میلادی منتشر کرده است.کره شمالی اعلام کرده، اگر زمانی رهبر این کشور مورد تهدید قرار گیرد میلیون ها جوان این کشور خود را به بمب های انسانی برای دفاع از او تبدیل خواهند کرد.

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :