موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آموزش و پرورش

a/51208 :کد

0

کلاس دهم برای اولین بار از سال ۹۵

  جمعه ۰۷ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۰:۵۱
تعداد بازدید : ۲۲۱   
 تحلیل ایران -کلاس دهم برای اولین بار از سال ۹۵

وزیر آموزش و پرورش از افزوده شدن چهار درس جدید به متوسطه دوم از سال آینده خبر داد و گفت: این واحدهای درسی برای جبران خلاهای آموزشی موجود تدوین و وارد جدول برنامه درسی خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش از افزوده شدن چهار درس جدید به متوسطه دوم از سال آینده خبر داد و گفت: این واحدهای درسی برای جبران خلاهای آموزشی موجود تدوین و وارد جدول برنامه درسی خواهد شد.

به گزارش تحلیل ایران، علی اصغر فانی به مروری بر تغییر و تحولات صورت گرفته در آموزش و پرورش از بدو انقلاب اسلامی تا کنون پرداخت و اظهار کرد: نقشه راه سند تحول تصویب شده و در حال اجراست.

وی ادامه داد: در راستای جبران خلاهای آموزشی برای اولین بار در برنامه درسی متوسطه دوم درس انسان و محیط زیست را پیش بینی کردیم. همچنین درس سلامت و تندرستی و سواد رسانه ای نیز به عنوان دروس جدید برای متوسطه دوم پیش بینی شده اند. در مجموع چهار درس دو واحدی جدید از سال آینده وارد برنامه درسی مقطع متوسطه دوم خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که چرا برخی دانش آموزان مدرسه را دوست ندارند گفت: برای اینکه یک دانش آموز مدرسه اش را دوست داشته باشد اقدامات بسیاری باید انجام شود. به عنوان مثال برخی معلمان از روش های تدریس فعال استفاده و دانش آموزان را درگیر درس می کنند.

وی افزود: ما بکارگیری روش تدریس فعال را شروع کرده ایم ولی ایجاد تحول و نهادینه سازی این روش زمانبر است. شاید یکی از علل زمانبر بودن این امر آن بوده است که تا چندسال قبل نقشه راهی نداشتیم اما اکنون مجهز به نقشه راه هستیم.

فانی در ادامه سخنان خود در یک برنامه تلویزیونی با بیان اینکه بحث تفاوت‌های فردی در سند تحول به شدت مورد تاکید است، گفت: بعضا انتقاداتی بر روش ارزیابی توصیفی وارد می شود و برخی خانواده ها در برابر آن مقاومت می کنند اما روش توصیفی می تواند اضطراب را از دانش آموز بگیرد و زمینه های رشد را در وی ایجاد و این تفاوت های فردی را لحاظ کند در واقع هر دانش آموز با خودش مقایسه می شود.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی درباره نحوه انتقال مفاهیم به کودکان در مقطع ابتدایی و حجم بالای حفظیات گفت: فازاول تغییرات در مقطع ابتدایی بر اساس سند تحول به پایان رسیده است و اصلاحات لازم بر روی آن اعمال می شود. مفاهیمی چون آموختن برای بکار بستن، آموختن برای زیستن و آموختن برای با دیگران زیستن در محتوای درسی مورد توجه است.

فانی ادامه داد: تغییرات تا پایه نهم انجام شده و کلاس دهم برای اولین بار از سال آینده مستقر می شود.وی همچنین درباره وضعیت پرداخت معوقات فرهنگیان و مشکلات بودجه ای این وزارتخانه گفت: برای پرداخت پاداش بازنشستگان 1050 میلیارد تومان نیاز داشتیم که تامین شده و ظرف یک هفته آینده به حساب بازنشستگان واریز خواهد شد.فانی همچنین درباره تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی اظهار کرد: 12 هزار نیروی قراردادی داریم که امیدواریم بزودی تبدیل وضعیت آنها انجام شود.
منبع: ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :