موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/51227 :کد

0

بازتاب برگزاری انتخابات ۷ اسفند در رسانه‌های خارجی

  جمعه ۰۷ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۲:۵۴
تعداد بازدید : ۲۵۸   
 تحلیل ایران -بازتاب برگزاری انتخابات ۷ اسفند در رسانه‌های خارجی

همزمان با آغاز برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در سراسر ایران، رسانه‌های بین‌المللی ضمن پوشش گسترده این رویدادمهم،بخش‌هایی ازبیانات مقام معظم رهبری هنگام رای دادن رامنتشر کردند

همزمان با آغاز برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در سراسر ایران، رسانه‌های بین‌المللی ضمن پوشش گسترده این رویداد مهم، بخش‌هایی از بیانات مقام معظم رهبری هنگام رای دادن را منتشر کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران، خبرگزاری فرانسه نوشت: مردم ایران از ساعات اولیه روز جمعه در سراسر این کشور رای گیری را آغاز کردند تا اعضای مجلس شورای اسلامی را برای دوره‌ای چهارساله و اعضای مجلس خبرگان را نیز برای یک دوره هشت ساله انتخاب کنند. آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم ایران دقایقی پس از آغاز برگزاری انتخابات از ساعت 8 صبح به پای صندوق رای آمد و پس از انداختن آرای خود از همگان خواست تا هرچه فوری در این انتخابات شرکت کنند؛ چراکه این وظیفه و حق آنان است.

 

این این خبرگزاری با اشاره به این‌که «انتخابات، راهنمایی تعیین کننده برای مسیری است که ایرانی‌ها برای آینده کشورشان می‌خواهند.» به نقل از یک رای دهنده گزارش داد: مردم ایران انتظار دارند که وضعیت این کشور از طریق اصلاحات روز به روز بهبود یابد.

 

خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد: انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری راس ساعت 8 صبح روز جمعه به وقت محلی در سراسر ایران آغاز شد و آیت‌الله خامنه‌ای، رهبری ایران دقایقی پس از آغاز برگزاری انتخابات طی سخنانی هنگام انداختن آرای خود به صندوق، حضور گسترده رای دهندگان ایرانی در دو انتخابات مهم این کشور را خواستار شد و تاکید کرد که حضور قدرتمندانه مردم در انتخابات دشمنان ایران را مایوس خواهد کرد.

 

همچنین روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست نوشت: مردم ایران رای‌گیری را برای انتخاب اعضای مجلس شورای اسلامی و خبرگان از ساعت ابتدایی روز جمعه آغاز کردند. رهبری ایران از مردم کشورش خواست تا هرچه فوری و به طور گسترده در این انتخابات حائز اهمیت و بزرگ شرکت کنند. رهبری ایران، آرای خود را صبح امروز به صندوق انداخت و گفت که حضور گسترده مردم ایران در این دو انتخابات دشمن را ناامید و مایوس می‌کند.

 

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :