موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/51241 :کد

0

تولید نخستین فناوری نمایشگر کلام شفاهی در جهان

  جمعه ۰۷ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۳:۳۱
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -تولید نخستین فناوری نمایشگر کلام شفاهی در جهان

یک شرکت ژاپنی نخستین فناوری جهان را که به کاربران اجازه می‌دهد کلمات شفاهی‌شان را با کشیدن انگشتشان بر روی نمایشگر یک تبلت یا تلفن همراه هوشمند نمایش دهند، تولید کرده است.

یک شرکت ژاپنی نخستین فناوری جهان را که به کاربران اجازه می‌دهد کلمات شفاهی‌شان را با کشیدن انگشتشان بر روی نمایشگر یک تبلت یا تلفن همراه هوشمند نمایش دهند، تولید کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، شرکت میتسوبیشی الکتریک مدعی شده که فناوری لمس و شناسایی صدا را برای ساخت نرم‌افزاری ترکیب کرده که امیدوار است بر معلولیت‌های شنوایی و موانع زبانی غلبه کند.

 

کاربران برای استفاده از این فناوری که توسط پلت‌ فرمهای اندروید پشتیبانی می‌شود، باید برای یک مدت زمان مشخص بر روی نمایشگر فشار وارد کرده و سپس انگشت را در زمان صحبت کردن روی سطح حرکت دهند.

 

کلمات شفاهی در پشت انگشت در حال حرکت روی نمایشگر ظاهر شده و از همان مسیر – چه به شکل صاف یا منحنی – تبعیت می‌کند.

 

زمانی که صفحه دو بار فشار داده شود، سیستم متن نوشته شده را تحلیل کرده و حتی آن را بلند خوانده یا به 10 زبان مختلف ژاپنی، انگلیسی، اسپانیایی، چینی، کره‌ای، آلمانی، سوئدی، فرانسوی، ایتالیایی و لهستانی ترجمه می‌کند.

 

این شرکت انتظار دارد فناوری نوظهورش به افراد دارای مشکلات شنوایی و همچنین گردشگران کمک کند.

 

شرکت میتسوبیشی که هنوز در مورد زمان ارائه این فناوری به بازار تصمیم‌گیری نکرده، به دنبال شراکت با موسسات خاص از جمله دانشگاهها برای آزمایش این نرم‌افزار است.

 

این شرکت قصد دارد تا پایان سال مالی آینده که مصادف با 31 مارس 2017 در ژاپن است، کار آزمایش این فناوری را به پایان رسانده و آن را به زودی تجاری‌سازی کند.

 منبع:ایسنا
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :