موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/51270 :کد

0

سیاست‌ مرکل عامل قدرت گرفتن راستگرایان افراطی درسراسراروپاست

  جمعه ۰۷ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۵:۲۲
تعداد بازدید : ۱۵۹   
 تحلیل ایران -سیاست‌ مرکل عامل قدرت گرفتن راستگرایان افراطی درسراسراروپاست

یکی از سیاستمداران بلند پایه حزب سوسیال مسیحی آلمان، سیاست‌های آنگلا مرکل را از عوامل قدرت گرفتن راستگرایان افراطی در سراسر اروپا ارزیابی کرد.

یکی از سیاستمداران بلند پایه حزب سوسیال مسیحی آلمان، سیاست‌های آنگلا مرکل را از عوامل قدرت گرفتن راستگرایان افراطی در سراسر اروپا ارزیابی کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، "ادموند اشتویبر"، نخست وزیر سابق ایالت بایرن از حزب سوسیال مسیحی "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان را مسئول قدرت گرفتن احزاب راست گرا در سراسر اروپا دانست.

 

وی که در گفتگو با روزنامه "دی ولت" سخن می گفت تصریح کرد که سیاست آلمان برای تحولات در اروپا بسیار تعیین کننده است. شرایط فعلی در اروپا به قدرت گرفتن احزاب راست گرا در این اتحادیه می انجامد.

 

اشتویبر همچنین خواستار دگرگونی در سیاست های مقابله با بحران پناهندگان شده و گفت: ما به محدودیت و مناطق ترانزیتی در مرزها نیاز داریم. در این راستا به اقدامات ملی نیاز است تا راهکار اروپایی در پیش گرفته شود.

 

وی افزود: سیاست مرزهای باز آلمان به این نتیجه منجر شده است که در بسیاری از کشورهای اروپایی این مسئله در درجه اول به عنوان مسئله ای مربوط به آلمان دیده شود.

 

این سیاستمدار بلند پایه حزب سوسیال مسیحی خشونت های بیگانه ستیزانه در آلمان و بخصوص حملاتی که اخیرا علیه پناهندگان در ایالت زاکسن وجود داشته است را حیرت آور و وحشتناک توصیف کرده و گفت: 81 درصد شهروندان در حال حاضر می گویند که دولت آلمان شرایط را تحت کنترل ندارد و این بسیار خطرناک است.

 

بر اساس جدیدترین نظر سنجی که به سفارش "آ ار دی" آلمان انجام شده است بسیاری از شهروندان آلمانی سیاست پناهندگان دولت را مسئول خشونت های بیگانه ستیزانه در آلمان و از جمله درایالت زاکسن می دانند.

 

بر این اساس در کنار سیاست پناهندگان (27 درصد) بخصوص نگرانی های اقتصادی (28 درصد) دلیل اصلی بیگانه ستیزی در آلمان است.

منبع:

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :