موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/51285 :کد

0

نگرانی چین نسبت به استقرار سامانه موشکی آمریکا در کره جنوبی

  جمعه ۰۷ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۶:۳۲
تعداد بازدید : ۲۲۹   
 تحلیل ایران -نگرانی چین نسبت به استقرار سامانه موشکی آمریکا در کره جنوبی

وزیر خارجه چین بار دیگر بر نگرانی پکن نسبت به استقرار سامانه دفاع موشکی و رادار دوربرد آمریکا در کره جنوبی تاکید کرده است.

وزیر خارجه چین بار دیگر بر نگرانی پکن نسبت به استقرار سامانه دفاع موشکی و رادار دوربرد آمریکا در کره جنوبی تاکید کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، وانگ یی وزیر خارجه چین روز پنجشنبه گفت: پکن نگران تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه دفاع موشکی و رادار دوربرد در کره جنوبی است و واشنگتن باید برنامه های خود را توضیح دهد.

 

وی در سخنانی در مرکز مطالعات راهبردی و بین الملل افزود: چین همچنان متعهد به همکاری با آمریکا و سایر کشورها برای خلع سلاح شبه جزیره کره است. من امیدوارم که شورای امنیت سازمان ملل با قطعنامه جدیدی که از آزمایش هسته ای اخیر کره شمالی انتقاد کرده، موافقت کند.

 

وانگ یی گفت: چین نگران استقرار سامانه دفاع موشکی آمریکا در کره جنوبی است چرا که این اقدام می تواند منافع ملی مشروع چین را با خطر روبرو کند. چین نگرانی های خود را نسبت به قابلیت های سامانه دفاع موشکی آمریکا اعلام کرده و این نگرانی ها باید از سوی واشنگتن برطرف شود.

 

وزیر خارجه چین تاکید کرد: ما معتقدیم که نگرانی های امنیتی مشروع چین باید در نظر گرفته شود و باید توضیحات لازم به پکن ارائه شود.

 

آمریکا در سال 2013 میلادی یکی از سامانه های دفاع موشکی تاد را برای مقابله با تهدیدات کره شمالی به گوام منتقل کرده است.

 

آمریکا و کره جنوبی بر این باورند که پرتاب موشک کره شمالی در 7 فوریه، آزمایش یک موشک دوربرد بوده و نقض قطعنامه های شورای امنیت به شمار می رود. کره شمالی اعلام کرده است که این تنها پرتاب یک ماهواره به مدار زمین بوده است.

 

به دنبال اقدام اخیر کره شمالی در شلیک موشک دوربرد و پرتاب ماهواره به فضا، آمریکا موشک های پاتریوت بیشتری را در کره جنوبی مستقر کرده است.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :