موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/51303 :کد

0

مخالفت آتن با سفر وزیر کشور اتریش به یونان

  جمعه ۰۷ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۹:۱۳
تعداد بازدید : ۱۳۱   
 تحلیل ایران -مخالفت آتن با سفر وزیر کشور اتریش به یونان

مقام های یونان روز جمعه گفتتد که این کشور با درخواست دیدار وزیر کشوراتریش از آتن مخالفت کرده است.

 

 

مقام های یونان روز جمعه گفتتد که این کشور با درخواست دیدار وزیر کشوراتریش از آتن مخالفت کرده است.

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه از آتن، این تصمم یونان به اختلافات جاری این کشور با اتریش بر سر چگونگی برخورد با بحران پناهجویان، دامن زده است.

 

یک منبع وزارت امورخارجه یونان، گزارش خبرگزاری دولتی آنا را در باره مخالفت آتن با درخواست دیدار جوهانا میکل - لیتنر وزیر کشوراتریش، تایید کرد.

 

این امر یک روز پس از فراخوانی سفیر یونان در وین برای مشورت به منظور مقابله به مثل با تصمیم اتریش برای دعوت نکردن از نمایندگان آتن برای شرکت در نشست هفته جاری مهاجرت بالکان رخ داد.

 

اتریش بارها یونان را به مراقبت نکردن مناسب از مرزهایش و اجازه ورود دادن به شمار بیش از اندازه زیاد مهاجران برای ادامه سفر به سوی شمال اروپا، متهم کرده است.

 

میکل - لیتنر در نشست روز پنجشنبه وزیران کشور اتحادیه اروپا، جایگاه یونان را در منطقه آزاد شنگن مورد پرسش قرار داد.

 

وی این پرسش را مطرح کرد که اگر مرزهای خارجی یونان قابل حفاظت نیست، آیا این کشور بازهم می تواند مرز خارجی شنگن باقی بماند.
یانیس موزالاس وزیر مهاجرت یونان بعدا گفت: میکل - لیتنر با وارونه جلوه دادن حقیقت، اتریش را به سوی اقدامات خصومت آمیز فزاینده نسبت به یونان و اتحادیه اروپا می کشاند.
موزالاس در بیانیه ای گفت: کشور ما از مرزهایش که مرزهای اروپا نیز هستند، به بهترین وجه ممکن حفاظت می کند واین واقعیت توسط آژانس مرزی اتحادیه اروپا «فرانتسک»، کمیسیون اروپا و دیگر موسسات و نهادها، تایید شده است.

هزاران پناهجو پس ازاعمال محدودیت ها مقدونیه بر افغان ها و افزایش بازرسی ها برای پناهجویان سوری و عراقی، در یونان سرگردان شده اند.

 

منبع:ایرنا

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :