موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب

a/51485 :کد

0

اصول‌گرایان برنده انتخابات در لرستان

  شنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۲:۰۶
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -اصول‌گرایان برنده انتخابات در لرستان

نتایج اولیه انتخابات در شهرستان‌های استان لرستان اعلام‌ شد که اصول گرایان برنده انتخابات شدند

نتایج اولیه انتخابات در شهرستان‌های استان لرستان اعلام‌ شد که اصول گرایان برنده انتخابات شدند

 

به گزارش تحلیل ایران ، نتایج اولیه انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه شهرستان‌های استان لرستان به شرح زیر اعلام‌شده است.

 

حوزه انتخابیه بروجرد

 

احمد گودرزیان رئیس ستاد انتخابات بروجرد در گفتگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: رقابت میان چهار کاندیدای نخست انتخابات در شهرستان بروجرد بسیار نزدیک است به‌گونه‌ای که هیچ‌یک از چهار کاندیدای اول نتوانستند حائز نیمی از آراء شهروندان شوند.

 

وی خاطرنشان کرد: رقابت در دور دوم انتخابات به ترتیب میان علاءالدین بروجردی(اصول گرا)، هادی مقدسی(اصول گرا)، عباس گودرزی(اصول گرا) و فاطمه مقصودی(مستقل) بر اساس قانون دو هفته دیگر آغاز می‌شود.

 

گودرزیان عنوان کرد: با اتمام زمان شمارش آراء در برخی شعب اخذ رأی و تائید نهایی آن توسط وزارت کشور نتایج به اطلاع عموم مردم می‌رسد.

 

وی با اشاره به عدم اعلام نتایج قطعی انتخابات در بروجرد افزود: هنوز به‌صورت رسمی آمار انتخابات تا این ساعت منتشرنشده اما آنچه قطعی است کشیده شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بروجرد به دور دوم است.

 

حوزه انتخابیه دورود و ازنا

 

ماشاءالله نعمتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: با توجه به اینکه هیچ‌یک از کاندیداهای حاضر در انتخابات دهمین دوره مجلس شوری اسلامی نتوانستند حائز بیش از نیمی از آراء شهروندان شوند نفرات نخست برای رقابت در دور دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی آماده می‌شوند.

 

وی افزود: بر اساس آخرین نتیجه غیررسمی آراء شمارش‌شده در حوزه انتخابیه دورود و ازنا حسین گودرزی(اصول گرا) و مجید کیانپور(اصول گرا) با کسب بیشترین میزان آراء مأخوذه رقابت خود در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی را تا دو هفته دیگر آغاز می‌کنند.

 

فرماندار دورود بیان کرد: در حال حاضر هیچ‌گونه آمار رسمی تائید شده‌ای مبنی بر میزان مشارکت مردم منتشرنشده اما میزان آراء شمارش‌شده حاکی از مشارکت حداکثری شهروندان این شهرستان در انتخابات این دوره است.

 

وی عنوان کرد: به‌محض اخذ تائیدات نهایی آمار انتخابات حوزه انتخابیه دورود و ازنا به اطلاع عموم شهروندان می‌رسد.

 

حوزه انتخابیه سلسله و دلفان

 

جعفر طولابی فرماندار دلفان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: علی رستمیان(مستقل)از حوزه انتخابیه سلسله و دلفان با کسب بیشترین آراء مأخوذه به مجلس دهم راه یافت.

 

وی بابیان اینکه حدود 120 هزار نفر در حوزه انتخابیه سلسله و دلفان در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی شرکت کرده‌اند افزود: در این دوره از انتخابات میزان مشارکت مردم در حوزه سلسله و دلفان حدود 68 درصد بوده است.

 

فرماندار دلفان عنوان کرد: 16 نفر برای کاندیداتوری دهمین دوره مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه سلسله و دلفان رقابت کردند.

 

حوزه انتخابیه الیگودرز

 

اکبر بابک آرا مسئول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات شهرستان الیگودرز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: محمد خدابخشی(ااصول گرا) با حدود 21 هزار رأی بیشترین آرا را به خود اختصاص داد و به مجلس دهم راه یافت.

 

وی با بیان اینکه تعداد واجدان شرایط شرکت در دهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه الیگودرز حدود 90 هزار نفر بوده است افزود: تعداد رأی‌دهندگان این دوره از انتخابات در شهرستان الیگودرز حدود 68 هزار نفر بوده است.

 

مسئول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات شهرستان الیگودرز عنوان کرد: 10 نفر برای کاندیداتوری دهمین دوره مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه الیگودرز رقابت کردند.

حوزه انتخابی کوهدشت و رومشگان

 

الهیار ملکشاهی (مستقل) با اکثریت آراء به مجلس راه پیدا کرد.

 

حوزه انتخابیه خرم‌آباد و دوره چگنی

 

محمد بیرانوند (اصلاح‌طلب) مرتضی محمودوند (مستقل) ، محمدرضا ملکشاهی راد (اصولگرا) و اعظم محمدی نیا (مستقل) به دور دوم انتخابات راه پیدا کردند.

 

حوزه انتخابیه پلدختر و معمولان

 

در این حوزه انتخابیه سید حمیدرضا کاظمی(اصول گرا) به مجلس راه پیدا کرد.

 

با توجه به وضعیت موجود از 4 حوزه انتخابی که در این دوره کاندیدای پیروز آن ها مشخص شد 2 کاندیدا یعنی حمیدرضا کاظمی از پلدختر و محمدخدابخشی از الیگودرز به عنوان اصول‌گرا و علی رستمیان از سلسله و دلفان به عنوان مستقل و الهیار ملکشاهی به عنوان اعتدال از کوهدشت پیروز شدند.

 

در سه حوزه‌ای نیز که به دور دوم کشیده شده در دورود و ازنا هر دو گزینه اصول‌گرا هستند که در نتیجه 1 کاندیدا دیگر اصول گرا است.

 

در خرم آباد از 4 گزینه 2 گزینه اصول‌گرا، یک گزینه مستقل و یک گزینه اصللاح طلب که 50 درصد اصول گرایان ، 25 درصد مستقل‌ها و 25 درصد اصلاح طلبان شانس رای دارند.

 

در بروجرد نیز از 4 کاندیدا دور دوم 3 کاندیدا اصول گرا و یک کاندیدا مستقل هستند. که 75 درصد شانس پیروزی با اصول گرایان و 25 درصد با مستقل است.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :