موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/51494 :کد

0

تشدید اختلافات بین یونان و اتریش به دلیل بحران پناهندگان

  شنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۲:۲۵
تعداد بازدید : ۳۵۶   
 تحلیل ایران -تشدید اختلافات بین یونان و اتریش به دلیل بحران پناهندگان

یک روزنامه آلمانی از تشدید تنش ها و اختلافات بین اتریش و یونان به دلیل سیاست‌های سختگیرانه اخیر وین در قبال پناهندگان خبر داد.

یک روزنامه آلمانی از تشدید تنش ها و اختلافات بین اتریش و یونان به دلیل سیاست‌های سختگیرانه اخیر وین در قبال پناهندگان خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل"، اختلافات بین اتریش و یونان درباره سیاست پناهندگان افزایش می یابد. همزمان وین با 450 نیروی پلیس و سرباز، امنیت مرزهای خود با کشور اسلوونی را تشدید می کند.

 

تحرکات و اقدامات اخیر اتریش در بحران پناهندگان در هفته های اخیر به اختلافات و تنش هایی با برخی کشورها بخصوص یونان منجر شده است.

 

آتن به شدت از تصمیمات کنفرانس روز چهارشنبه کشورهای غرب بالکان که در آن حدود 9 کشور محدودیت هایی را علیه پناهندگان در طول مسیر بالکان اعمال کردند خشمگین است. یونان به این نشست دعوت نشده بود چرا که به اعتقاد وزیر امور خارجه اتریش آتن تنها علاقمند به انتقال پناهندگان است.

 

دولت یونان روز چهار شنبه در واکنش به اقدامات اتریش، سفیر خود در این کشور را احضار کرد.

 

در روز جمعه نیز دیدار با وزیر کشور اتریش از طرف یونان رد شد که در اتحادیه اروپا اقدامی کاملا غیر معمولی به نظر می رسد.

 

معاون وزیر امور خارجه یونان این اقدام را تاکتیک های دفاعی در برابر اقدامات خصمانه و تهاجمی اتریش مانند بستن مرزها دانست. به اعتقاد وی فشارهای اتریش و کشورهای غرب بالکان برای توقف هجوم پناهندگان از یونان به سمت شمال عملا به مفهوم لغو معاهده شنگن است.

 

اتریش این تنش ها در یونان را با توجه به افزایش فشارها بر این کشور قابل درک خوانده است.

 

"ورنر فایمن"، صدر اعظم اتریش نیز از یک همبستگی ملی که دولت در اتحاد مطلق با اروپا آن را دنبال می کند سخن گفته است.

 

وی افزود: اتریش باید خود دست به کار شود چرا که راه حل های اروپایی که ترجیح داده می شد به موقع به وجود نیامده است. ما شدیدا تحت انتقاد یونان و آلمان قرار داریم چرا که برای این کشورها راحت تر است که ما همه پناهندگان را بپذیریم.

 

اتریش اخیرا سیاست های خود در قبال پناهندگان را تشدید کرده است و بر اساس تصمیمات اتخاذ شده روزانه تنها 80 پناهجو را می پذیرد. همچنین کنترل های مرزی در مرزهای جنوبی این کشور به منظور مقابله با هجوم پناهندگان تشدید شده است.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :