موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/51511 :کد

0

هشدار رئیس جمهور آلمان درباره فروپاشی اتحادیه اروپا

  شنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۳:۳۲
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -هشدار رئیس جمهور آلمان درباره فروپاشی اتحادیه اروپا

رئیس جمهور آلمان ضمن هشدار درباره فروپاشی اتحادیه اروپا در سایه بحران پناهندگان از دولت آلمان خواست که در مقابله با این مسئله راه های جدیدی را انتخاب کند.

رئیس جمهور آلمان ضمن هشدار درباره فروپاشی اتحادیه اروپا در سایه بحران پناهندگان از دولت آلمان خواست که در مقابله با این مسئله راه های جدیدی را انتخاب کند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل"، "یوآخیم گاوک"، رئیس جمهور آلمان به صورت غیر مستقیم از دولت آلمان درخواست کرد که در غلبه بر بحران پناهندگان مسیرهای جدیدی انتخاب کرده و تنها بر یک راه حل گسترده اروپایی تاکید نکند.

 

وی درباره فروپاشی اتحادیه اروپا در بحران پناهندگان هشدار داده و گفت: ما می توانیم به کشورها این انتقاد را وارد کنیم که در حمایت از منافع خود بدون تصمیم گیری اتحادیه اروپا ورود پناهندگان را محدود می کنند یا می خواهند آن را متوقف کنند. اما این غیر ممکن نیست که راه حل های اروپایی و منطقه ای تکمیل کننده هم باشند.

 

صدر اعظم آلمان در محدودیت شمار پناهندگان تا به حال تنها بر راه حل های اروپایی تاکید داشته و تکروی های ملی را رد کرده است.

 

گاوک در توجیه سخنان خود تصریح کرد که در کنار هم بودن راه حل های منطقه ای و اروپایی می تواند از همبستگی و انسجام در اتحادیه اروپا دفاع کند. به این ترتیب به وجود آمدن یک راه حل توافقی امکان پذیر شده که البته ممکن است برای آلمانی ها یا دیگر کشورهای اروپایی رضایت بخش نباشد اما ما حداقل هنوز با هم باقی خواهیم ماند.

 

رئیس جمهور آلمان تصویر دراماتیکی از اروپا را در بحران پناهندگان مشخص کرده و همه کشورهای عضو این اتحادیه را به آمادگی برای توافق و تفاهم فراخوانده و گفت: این طور نباید باشد که اتحادیه اروپا دچار جدایی شده و یک پروژه اتحاد که دهه ها تشکیل شده در سایه مسئله پناهندگان دچار فروپاشی شود.

 

وی همچنین از شهروندان آلمانی خواست که در اعتراض علیه نفوذ خارجیان به قوانین احترام بگذارند.

 

گاوک تبلیغات و سیاست های بیگانه ستیزانه را با اصول ارزش های اروپایی منطبق ندانست.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :