موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انتخابات

a/51512 :کد

0

نتایج انتخابات مجلس در تهران را ۳ روزه آینده اعلام می‌کنیم

  شنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۳:۳۵
تعداد بازدید : ۱۵۴   
 تحلیل ایران -نتایج انتخابات مجلس در تهران را ۳ روزه آینده اعلام می‌کنیم

رئیس ستاد انتخابات کشور از اعلام نتیجه نهایی انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه تهران را ظرف ۳ روز آینده اعلام کرد.

رئیس ستاد انتخابات کشور از اعلام نتیجه نهایی انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه تهران را ظرف ۳ روز آینده اعلام کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار خبرگزاری تسنیم، محمدحسین مقیمی رئیس ستاد انتخابات کشور در برنامه زنده تلویزیونی که از شبکه خبر پخش شد در سخنانی درباره آخرین جزئیات روند رسیدگی به اعلام نتایج انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی گفت: تا این لحظه در 28 حوزه نتایج دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی مشخص شده است.

 

وی افزود: برای حوزه‌های انتخابیه‌ای که نمایندگانشان یک نفر بوده، 21 نفر انتخاب شده‌اند که از طریق اطلاعیه‌‌های ستاد انتخابات کشور به اطلاع مردم رسیده است.

 

مقیمی تاکید کرد: در 7 حوزه هم که 2 نفر بیشترین آرا را کسب کرده‌اند به دور دوم کشیده شده که با هم رقابت خواهند کرد.

 

رئیس ستاد انتخابات کشور به علل تاخیر در اعلام نتایج انتخابات مجلس باتوجه به زمان طی شده از پایان انتخابات گفت: ما شاهد برگزاری دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری بودیم و این دو انتخابات را برگزار کردیم و باید آرای هر دو مجلس به تفکیک شمارش شود که در ساعات آینده تعداد حوزه‌هایی در مجلس شورای اسلامی که شمارش می‌شود بیشتر خواهد بود.

 

وی در همین زمینه افزود: در مجلس خبرگان رهبری نیز به دلیل اینکه31 مرکز استان حوزه انتخابیه است و ما باید آرای مرکز استان را شمارش کنیم بنابراین نمایندگان به 31 استان مربوط است، در شهرهای کوچک برای مجلس خبرگان رهبری نتایج مشخص شده که باید آمارشان به مرکز استان ارسال شود.

 

رئیس ستاد انتخابات کشور یکی از علل تاخیر در ارائه آمار از شمارش آرای انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را یک هیئت اجرایی برای هر دوی این انتخابات دانست و گفت: تعداد اعضای هیئت‌های اجرایی برای خبرگان و مجلس شورای اسلامی برای هر کدام 11 نفر است که 10 نفر از اینها در هر دو هیئت مشترک هستند و باید انتخابات یکی از مجالس پایان یافته و شمارش آرا در انتخابات دیگر آغاز شود که این یکی از علل تاخیر در کار است.

 

مقیمی با اعلام این خبر که تا پایان وقت امروز نتایج زیادی از خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد، افزود: با توجه به گستردگی تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری برای حوزه انتخابیه تهران پیش‌بینی می‌کنیم که در این دوره مانند دوره‌های قبلی که فقط یک انتخابات برگزار می‌شد، ظرف 3 روز پس از پایان انتخابات بتوانیم نتایج آرای تهران را نیز اعلام کنیم.

 

وی در پایان با بیان اینکه کنترل‌های نهایی بر روی شمارش آرا در هر دو انتخابات صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: اگر جابه‌جایی آرا صورت گیرد برگرداندن آرا قدری مشکل است، بنابر این ما باید نظر شورای نگهبان را در ارائه نهایی انتخاب شوندگان و کسانی که بیشترین آرا را کسب کرده‌اند را کسب کنیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :