موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/51529 :کد

0

پاسداری از حریم دین وتبیین قرآن و حدیث بزرگترین وظیفه علماست

  شنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۴:۵۰
تعداد بازدید : ۲۵۰   
 تحلیل ایران -پاسداری از حریم دین وتبیین قرآن و حدیث بزرگترین وظیفه علماست

آیت‎الله نوری‌همدانی گفت: اسلام تمام ابعاد وجودی انسان را مد نظر دارد و ولایت فقیه یکی از مهمترین ارکان انقلاب است که باید توسط حوزه‎های علمیه تبیین شود.

آیت‎الله نوری‌همدانی گفت: اسلام تمام ابعاد وجودی انسان را مد نظر دارد و ولایت فقیه یکی از مهمترین ارکان انقلاب است که باید توسط حوزه‎های علمیه تبیین شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، این مرجع تقلید در دیدار با رؤسای پژوهشکده‎ها و دانشگاه‎ها و اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم و حدیث گفت: بزرگترین وظیفه علمای دین در دوران غیبت کبری، پاسداری از حریم دین و تبیین قرآن و حدیث است.

 

وی افزود: علما باید با تبیین کلام الهی و سنت نبوی و علوی و ائمه اطهار(ع) حوزه‎های علمیه را اداره کنند و به تربیت شاگردان این مکتب اقدام کنند.

 

آیت‌الله نوری‌همدانی بیان کرد: عالمان دین باید در این زمینه به تربیت شاگردان مبرز که بتوانند آینده این خط را ادامه دهند بپردازند و با توجه به همه علایق و سلایق این حوزه را مدیریت کنند.

 

وی گفت: یکی از بزرگترین پیام آوران عظمت و اقتدار اسلام در دنیای معاصر، امام خمینی (ره) بود که احیاگر اسلام ناب در عصر ماست؛ ایشان اصل ولایت فقیه را تبیین کردند و با این مفهوم مترقی این انقلاب را بنا کردند.

 

این مرجع تقلید بیان کرد: ایشان در زمانی این کتاب را نوشتند که در حوزه علمیه نجف به تدریس این مبحث پرداختند و مبانی و مبادی آن را برای عالمان آن عصر شرح دادند.

 

وی، امر به معروف و نهی از منکر را یکی از مهمترین موضوعاتی دانست که اهل بیت(ع)، ما را نسبت به آن سفارش کرده‌‏اند.

 

آیت‎الله نوری همدانی بیان کرد: طلاب جوان باید با شناخت عمیق مساله ولایت فقیه نسبت به بیان آثار مبارک آن اقدام کنند؛ در حقیقت ولایت فقیه است که ما را به دامنه وسیع‎تری از ابعاد اسلام می‎رساند.

 

این مرجع تقلید بیان کرد: از دیگر مباحثی که اسلام به آن توجه خاصی مبذول داشته است مساله جهاد است؛ از مهم‌ترین ارکان جهاد، جهاد مستضعفین و جهاد دفع فتنه و فساد و جهاد قسط و عدل است که باید در جامعه نهادینه شود.

 

آیت‎الله‎ نوری‌همدانی با اشاره به اهمیت پرداختن حوزه به مساله ولایت فقیه و تفسیر مقارن گفت: تحول گرایی در حوزه یک اصل است؛ این تحول به جامعه منتقل شده و قرآن و دین و معارف الهی در جامعه تبیین و منتشر شود.

 منبع:ایسنا
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :