موضوعات ‌مرتبط: فناوری فناوری های نوین

a/51582 :کد

0

توقف طرح مایکروسافت برای انتقال برنامه‌ اندرویدبه ویندوز ۱۰

  شنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۰:۱۰
تعداد بازدید : ۲۲۵   
 تحلیل ایران -توقف طرح مایکروسافت برای انتقال برنامه‌ اندرویدبه ویندوز ۱۰

شرکت مایکروسافت اجرای طرحی موسوم به آستوریا را کنار گذاشته است. طرح یاد شده در واقع ابزاری بود که انتقال برنامه‌های اندرویدی به ویندوز ۱۰ را ممکن می‌کرد.

 

شرکت مایکروسافت اجرای طرحی موسوم به آستوریا را کنار گذاشته است. طرح یاد شده در واقع ابزاری بود که انتقال برنامه‌های اندرویدی به ویندوز ۱۰ را ممکن می‌کرد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، مایکروسافت چند ماه قبل ابزاری طراحی کرده بود که انتقال برنامه های اندرویدی به محیط ویندوز 10 را بسیار ساده می کرد. اما حالا این ابزار از سوی مایکروسافت کنار گذاشته شده است.


مایکروسافت در دو سال اخیر تلاش زیادی کرده بود تا برنامه نویسان همراه را با سیستم عامل جدید خود ویندوز 10 آشتی دهد و بین اندروید و iOS با ویندوز 10 آشتی برقرار کند. اما حالا پروژه آستوریا که به همین منظور طراحی شده بود کنار گذاشته شده است.

 

البته این به معنای کنار گذاشته شدن کامل طرح مایکروسافت در این حوزه نیست. کارشناسان استقبال اندک از ابزار یاد شده را عامل تصمیم مایکروسافت می دانند. مساله دیگر برخی مشکلات حقوقی و قانونی برای کاربرد این ابزار بوده است. کاربرد آستوریا مستلزم بهره‌گیری از برخی کدهای برنامه نویسی گوگل بود که بخشی از کدهای متن باز آندروید نیستند و همین مساله ممکن بود پای مایکروسافت را به دادگاه باز کند.

 

کارشناسان معتقدند مایکروسافت از شیوه های دیگری برای اجرای این طرح خود استفاده خواهد کرد، زیرا امکان پذیر کردن اجرای برنامه های آندرویدی و iOS در محیط ویندوز شرط بقا و موفقیت این سیستم عامل خواهد بود.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :