کانال رسمی اینستاگرام تحلیل ایران    کانال رسمی تلگرام تحلیل ایران   
تبلیغات در تحلیل ایران
بیمه شهر - پیشرو در خدمات رسانی بیمه ای به شهروندان
گروه صنعتی ایران ترانسفو
محفل پیشکسوتان جهاد و شهادت
دریا روزنامه منطقه جنوب کشور

   کد مطلب : 516/a


 

باران شدید تهران نتیجه باروری ابرها بود

 
    •••••  یکشنبه 12 بهمن 1393 — 22:04
تعداد بازدید : ۴۰۵   

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران از باروری ابرها در تهران خبر و گفت: باروری ابرها در تهران جواب داد و ریزش ۲ شب پیش باران در تهران بعد از باروری ابرها بود.

خسرو ارتقایی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران در پاسخ به این سئوال که آیا باروری ابرها درتهران انجام شد گفت:باروری ابرها در چند روز گذشته آغاز شد که خوشبختانه ریزش باران در دو شب پیش بخاطر همین باروری ابرها بود و می توان گفت که باروری ابرها نتیجه بخش و مثبت بود.

خسرو ارتقایی  با اشاره به اینکه گزارش کامل باروری ابرها در تهران از سوی مرکز تحقیقات آب دراختیار ما قرار گرفته و در حال حاضر نیز این گزارش روی میز بنده است، افزود :نتیجه کمی و کیفی این باروری ابرها بزودی منتشر می شود.

به گفته ارتقایی ،ضخامت ابرها برای باروری ابرها باید 5 کیلومتر باشد ، اما ضخامت این ابرها چندان زیاد نبود اماخوشبختانه نتیجه داد و دیدیم که ریزش خوبی صورت گرفت.

چندی پیش" میدانی" معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با بیان اینکه 12 استان در کشور دربرنامه باروری ابرها قرار دارند و تاکنون برای 6 استان این اقدام انجام شده است،

گفت:برای امسال 10میلیارد تومان اعتبار برای باروری ابرها درخواست کردیم و تاکنون نیز برای 6 استان آذربایجان شرقی،کرمان، یزد،اصفهان، فارس، چهارمحال بختیاری 9 پرواز عملیات باروری ابرها انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه 12 استان در کشور در برنامه باروری ابرهاقرار دارند گفت:علاوه بر این 6 استان،آذربایجان غربی، کهگیلویه وبویراحمد، تهران، البرز، گیلان و مازندران هم دربرنامه باروری ابرهاقراردارند.

میدانی با اشاره به اینکه باروری ابرها برای گیلان ومازندران از اردیبهشت ماه آغاز میشود، گفت: اثرباروری ابرها 10 تا 15درصد است اما طبق گزارشی که به دست ما رسیده برای آن 6 استانی که باروری ابر انجام شده مؤثر بوده است.

 ا.ا


نسخه چاپی
                   

کلید واژه ها:   باروری   ابر   بارش   منابع آب    
 

  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

  (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)        :ایمیل   

     نظر :    
 
 
 


    

  .....