موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/51626 :کد

0

امتیاز ویژه اردن به کردهای عراق برای سفر به این کشور

  شنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۳:۳۸
تعداد بازدید : ۱۹۵   
 تحلیل ایران -امتیاز ویژه اردن به کردهای عراق برای سفر به این کشور

رسانه های شمال عراق روز شنبه خبر دادند که از این پس شهروندان کرد عراقی متفاوت از دیگر عراقی هابرای سفربه کشوراردن نیازبه اخذروادیدپیش وقت ندارندوبرای آنان درفرودگاه بین المللی امان ویزاصادرخواهدشد.

رسانه های شمال عراق روز شنبه خبر دادند که از این پس شهروندان کرد عراقی متفاوت از دیگر عراقی ها برای سفر به کشور اردن نیاز به اخذ روادید پیش وقت ندارند و برای آنان در فرودگاه بین المللی امان ویزا صادر خواهد شد.

 

سایت خبری باس نیوز نزدیک به حزب دمکرات کردستان عراق به نقل از بیانیه فرودگاه ملکه علیای اردن اعلام کرد: از این پس شهروندان کردستان عراق متفاوت از دیگر عراقی ها می توانند بدون اخذ روادید پیش وقت به کشور اردن سفر کنند و در فرودگاه با نرخی ارزان روادید دریافت کنند.

 

این در حالی است که در بیانیه مزبور تاکید شده است شهروندان غیر کرد عراقی برای سفر به اردن باید حتما مراحل قانونی برای اخذ روادید سفر را طی کنند.

 

هفته گذشته نیز سفارت عربستان در منطقه اقلیم کردستان عراق گشایش یافت.

 

به گزارش تحلیل ایران، منطقه اقلیم کردستان عراق براساس قانون اساسی بخشی تفکیک ناپذیر از عراق است که اداره منطقه را مسئولان محلی بر عهده دارند و بخش هایی مانند دفاعی، سیاست خارجی و تجارت خارجی ، مرزها و مسائل امنیتی مربوط به دولت مرکزی است.

 

منبع:ایرنا

                               

امتیاز     ویژه     اردن     کردها     عراق     سفر


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :