موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی مسکن

a/51657 :کد

0

وام جدید مسکن از ابتدای سال ۹۵ اجرایی می‌شود

  یکشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۴:۲۴
تعداد بازدید : ۲۱۲   
 تحلیل ایران -وام جدید مسکن از ابتدای سال ۹۵ اجرایی می‌شود

مدیرعامل بانک مسکن از اجرایی شدن وام جدید مسکن از ابتدای سال آینده خبر داد و گفت: تاکنون در حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم ۳۲ هزار نفر به مبلغ ۶۵۰۰ میلیارد ریال سپرده‌گذاری کرده‌اند.

مدیرعامل بانک مسکن از اجرایی شدن وام جدید مسکن از ابتدای سال آینده خبر داد و گفت: تاکنون در حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم ۳۲ هزار نفر به مبلغ ۶۵۰۰ میلیارد ریال سپرده‌گذاری کرده‌اند.


به گزارش تحلیل ایران محمدهاشم بت‌شکن در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: تاکنون حدود 32 هزار نفر در صندوق پس‌انداز مسکن یکم ثبت‌نام و افتتاح حساب کرده‌اند.


وی با اعلام این‌که بالغ بر 6500 میلیارد ریال پول به حساب بانک مسکن واریز شده است، تصریح کرد: بر اساس محاسبات انجام شده توسط بانک مسکن پیش‌بینی شده بود که 84 هزار نفر ظرف یکسال در صندوق پس‌انداز مسکن یکم سپرده‌گذاری کنند که تا خردادماه سال آینده فرصت داریم.

وی ادامه داد: فکر می‌کنیم با برنامه‌های جدیدی هم که پیش رو داریم انگیزه مردم برای سپرده‌گذاری و استفاده از تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم افزایش یابد.


مدیرعامل بانک مسکن با تاکید بر این‌که این تسهیلات روی قدرت خرید مردم تاثیرگذار خواهد بود، گفت: بر اساس آمار متوسط قیمت یک واحد مسکونی در تهران زیر 4 میلیون تومان است و بیشترین حجم معاملات واحدهای مسکونی پایتخت زیر 80 متر است بنابراین قیمت یک واحد مسکونی به‌طور متوسط 300 میلیون تومان است.


بت‌شکن با بیان این‌که به دنبال افزایش توان مردم برای خرید مسکن هستیم، تصریح کرد:‌در صددیم 50 درصد قیمت یک واحد مسکونی متوسط را از طریق تسهیلات تامین کنیم.


وی یادآور شد: پیشنهاداتی را برای افزایش وام مسکن به بانک مرکزی ارائه داده‌ایم که این بانک در حال بررسی آنهاست و به محض نهایی شدن آنرا اجرایی می‌کنیم. همه تلاش ما این است که در سال‌جاری مقدمات بررسی افزایش وام مسکن انجام و از ابتدای سال آینده بتوانیم آنرا اجرایی کنیم.

به گزارش تسنیم، دیروز مظاهریان معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از موافقت اصولی بانک‌ مرکزی با وام 100 میلیون تومانی خرید مسکن خبر داده و گفته بود:‌ بانک مرکزی ترجیح داده تا پایان سال میزان تسهیلات را ثابت نگه دارد و سال آینده موضوع افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن به 100 میلیون را بررسی می‌کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :