موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/51737 :کد

0

هوای پایتخت سالم شد

  یکشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۰:۲۶
تعداد بازدید : ۲۱۸   
 تحلیل ایران -هوای پایتخت سالم شد

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران با اشاره به کاهش غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون گفت: کیفیت هوای پایتخت پس از یک روز آلودگی در شرایط سالم قرار دارد.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران با اشاره به کاهش غلظت ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون گفت: کیفیت هوای پایتخت پس از یک روز آلودگی در شرایط سالم قرار دارد.


به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار ایرنا،محمد رستگاری روز یکشنبه  افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز در شرایط سالم قرار گرفته است. 


وی خاطرنشان کرد: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون با 22 عدد کاهش نسبت به روز گذشته بر روی عدد 103 قرار دارد. 


معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران با اشاره به ثابت ماندن غلظت ذرات معلق کمتر از 10 میکرون گفت: غلظت آلاینده ذرات منواکسیدکربن در این مدت از 36 به 41 افزایش یافته است. 


رستگاری خاطرنشان کرد که ایستگاه های شادآباد (منطقه 18) با 114، صدر (منطقه سه) با 103، بوستان رازی (منطقه 11) با 108 آلوده ترین مناطق تهران در 24 ساعت گذشته بودند. 


وی افزود: برهمین اساس ایستگاه های اقدسیه (منطقه یک) با 53، شهرداری منطقه 2 با 55 و گلبرگ (منطقه هشت) با 56 نیز پاک ترین مناطق پایتخت در این مدت بودند. 


شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است. 


بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 سالم ( زرد )، 101 تا 150 ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی ) تعیین شده است. 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :