موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/51745 :کد

0

بارش باران و برف همراه با وزش باد / کاهش نسبی دما

  یکشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۰:۵۹
تعداد بازدید : ۱۶۱   
 تحلیل ایران -بارش باران و برف همراه با وزش باد / کاهش نسبی دما

به گزارش سازمان هواشناسی امروز سامانه بارشی از نیمه غربی کشور و دامنه های البرز به سمت مناطق مرکزی کشور و استانهای شمالی در حرکت می باشد.

به گزارش سازمان هواشناسی امروز سامانه بارشی از نیمه غربی کشور و دامنه های البرز به سمت مناطق مرکزی کشور و استانهای شمالی در حرکت می باشد.

 

به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان،بر اساس تحليل نقشه هاي پيش يابي هواشناسي امروز، به همراه فعاليت سامانه بارشي در نيمه غربي، دامنه هاي جنوبي البرز، برخي مناطق مركزي كشور و استانهاي شمالي، بارش باران و برف و وزش باد گاهي رعدوبرق و كاهش نسبي دما پيش بيني مي شود.


روز دوشنبه با همراهي جريانات سرد شمالي با اين سامانه دراستان هاي واقع درسواحل درياي خزر و شمال شرق بارش برف و باران وكاهش دما پيش بيني مي شود و از شدت بارش در نيمه غربي كشور بتدريج كاسته خواهد شد.


بر اساس این گزارش؛ به علت حركت شرق سو اين سامانه، بارش باران و برف و گاهي رعدوبرق در مناطق مركز، جنوب ، شرق و جنوب شرق پيش بيني مي شود. 


**کاهش 5 درجه ای دمای تهران/ موج جدید بارش ها در راه است


فریبا احمدی کارشناس سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت هوای کشور گفت: سامانه بارشی که از روز گذشته وارد نیمه غربی کشور شده بارش های خوبی را برای استان های مختلف پدید آورده است و همانطور که نقشه های هواشناسی نشان می دهند در نیمه غربی و شمال و جنوب غرب موجب بارش شده است.


وی ادامه داد: به موجب این سامانه در نواحی سردسیر بارش برف و در نواحی جنوبی تر همراه با رگبار و رعد و برق است، انتظار داریم برای روز دوشنبه این سامانه بارشی به سمت شرق حرکت کند و بدین ترتیب از بارش های نیمه غربی کاسته و برای فردا شدت بارندگی در شمال و شمال شرق کشور افزوده  می شود.


کارشناس سازمان هواشناسی بیان کرد: بارش ها همراه با کاهش دما  در این مناطق همراه خواهد بود و انتظار داریم از روز سه شنبه و چهارشنبه سامانه بارشی فعالی در مرکز  و نیمه شرقی کشور نمایان شود بویژه در سمت شرق کشور استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد، خراسان جنوبی، بخش های از سمنان و سواحل شمالی برای روزهای آخر هفته بارش های مناسبی را خواهند داشت.


احمدی تاکید کرد:  پایتخت امروز و فردا آسمان ابری و در برخی نقاط بارش باران را خواهد داشت و تغییرات دمایی تهران 13 تا 18 درجه بالای صفر پیش بینی شده است. 


همچنین کاهش دما در تهران طی دو روز آینده 4 تا 5 درجه خواهد بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :