موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انتخابات

a/51774 :کد

0

آمار ۶۷۹ شعبه اخذ رای مجلس شورای اسلامی حوزه مشهد اعلام شد

  یکشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۲:۲۱
تعداد بازدید : ۱۹۰   
 تحلیل ایران -آمار ۶۷۹ شعبه اخذ رای مجلس شورای اسلامی حوزه مشهد اعلام شد

سخنگوی ستاد انتخابات خراسان رضوی آرای شمارش شده در ۶۷۹ شعبه اخذ رای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه مشهد و کلات را اعلام کرد.

سخنگوی ستاد انتخابات خراسان رضوی آرای شمارش شده در ۶۷۹ شعبه اخذ رای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه مشهد و کلات را اعلام کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار مهر، امیر پورمهدی صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اسامی نامزدهای مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه مشهد و کلات در ۶۷۹ شعبه ثبت شده در سامانه جامع انتخابات را اعلام کرد.

 

سخنگوی ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: از یک هزار و ۱۵۹ شعبه اخذ رای حوزه مشهد و کلات ۶۷۹ شعبه ثبت سامانه شده است و این اطلاعات فقط مربوط به این شعبه هاست.

 

وی تصریح کرد: سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی ۲۲۵ هزار و ۹۷ رای، نصرالله پژمانفر ۲۲۰ هزار و ۹۷۳ رای، رضا شیران خراسانی ۲۰۱ هزار و ۶۷۷ رای، محمد حسین حسین زاده بحرینی ۲۰۶ هزا ر و ۸۴۶ ، جواد کریمی ۱۸۸ هزار و ۹۸۹ رای، حسین امینی ۱۷۱ هزار و ۴۱۱ رای، نسرین یوسفی عارفی ۱۵۹ هزار و ۵۳۳ رای، علیرضا شهریاری ۱۵۳ هزار و ۷۹۵ رای، محمد رضا کلائی ۱۵۰ هزار و ۶۶۲ رای و تقی ابراهیمی سالاری ۱۴۵ هزار و ۴۲۸ رای در حال حاضر بیشترین آمار را به خود اختصاص دادند.

 

وی بیان کرد: طبق قانون هر نامزد باید یک چهارم یا به عبارتی ۲۵ درصد آرا ماخوذه را به دست آورد تا به مجلس راه پیدا کند و در غیر این صورت انتخابات به دور دوم کشیده می شود.

 

پورمهدی با اشاره به اینکه در مشهد و کلات دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن بودند، خاطرنشان کرد: تعداد تعرفه های مصرف شده برای این حوزه یک میلیون و ۳۵۰ هزار تعرفه بوده است.

 

وی افزود: در حوزه انتخابیه مشهد و کلات ۱۲ درصد افزایش مصرف تعرفه داشتیم و این در حالی است که در دوره نهم ۹۲۳ هزار تعرفه مصرف شد.

 

سخنگوی ستاد انتخابات خراسان رضوی میزان مشارکت مردم در انتخابات استان را ۶۸ درصد اعلام کرد و گفت: در استان یک میلیون و ۶۴۸ هزار و ۶۲۲ رای در ۱۱ حوزه انتخابیه داشتیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :