موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست محیط زیست

a/51808 :کد

0

ایران و فنلاند درزمینه محیط طبیعی وتنوع زیستی همکاری می‌کنند

  یکشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۴:۳۷
تعداد بازدید : ۲۷۲   
 تحلیل ایران -ایران و فنلاند درزمینه محیط طبیعی وتنوع زیستی همکاری می‌کنند

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بحث همکاری در زمینه محیط طبیعی و تنوع زیستی و حفاظت از طبیعت نیز در تفاهمنامه مشترک تاکید شده است که امیدواریم تمامی مفاد به طور کامل اجرا شود.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با ابراز خرسندی از توافق ایران و فنلاند در زمینه محیط زیستی، گفت: بحث همکاری در زمینه محیط طبیعی و تنوع زیستی و حفاظت از طبیعت نیز در تفاهمنامه مشترک تاکید شده است که امیدواریم تمامی مفاد به طور کامل اجرا شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، معصومه ابتکار روز یک‌شنبه در حاشیه مراسم امضا تفاهمنامه سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت محیط زیست و کشاورزی فنلاند، اظهار داشت: همکاری‌های بین‌المللی در زمینه محیط زیست موضوعی است که مورد علاقه کشورهای مختلف است و ما نیز در این زمینه‌های مختلف با وزارت محیط زیست و گردشگری فنلاند همکاری‌ خواهیم کرد.

 

وی موضوعاتی نظیر گرمایش زمین،حفظ تنوع زیستی و تبادل فناوری و اطلاعات را یکی از محورهای همکاری میان کشورها دانست و گفت: اقتصاد سبز نیز یکی از مهم‌ترین موضوعات مفید میان کشورهاست که برای ما نیز حائز اهمیت محسوب می‌شود.

 

رییس سازمان حفاظت از محیط زیست به امضای تفاهمنامه بین سازمان محیط زیست ایران و وزارت محیط زیست و کشاورزی فنلاند اشاره کرد و افزود:‌ موضوعات مختلفی مانند تبادل فناوری، اقتصاد سبز، هوا، خاک و گرمایش زمین در این تفاهمنامه مورد توجه دو طرف قرار گرفته است و امیدواریم همکاری خوبی در اجرای مفاد آن شکل گیرد.

 

ابتکار همچنین با یادآوری سفر شهریور خود به فنلاند گفت: بعد از حضور وزیر امور خارجه فنلاند در ایران و سفر ماه‌های قبل بنده به آن کشور موجب شد تا همکاری مشترکی در چارچوب تفاهم‌نامه شکل بگیرد که امیدواریم هر دو کشور از آن بهره‌مند شوند.

 

وی در پایان از حضور وزیر محیط زیست و کشاورزی فنلاند قدردانی کرد و افزود: همچنین در زمینه‌های مختلف علمی و تبادل دانشجو بین دو کشور مذاکراتی صورت گرفته و زمینه انجام کارهای آموزشی زیادی در این تفاهمنامه دیده شده که می‌تواند به توان افزایی طرفین کمک کند.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :