موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/51835 :کد

0

بارش برف و باران در غرب کشور/ شمال کشور سرد می‌شود

  یکشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۶:۵۲
تعداد بازدید : ۲۴۰   
 تحلیل ایران -بارش برف و باران در غرب کشور/ شمال کشور سرد می‌شود

سازمان هواشناسی کشور پیش‌بینی کرده است که امروز سامانه بارشی در نیمه غربی کشور فعال است و هوای شمال و شمال شرق کشور از اواخر وقت فردا سرد می‌شود.

سازمان هواشناسی کشور پیش‌بینی کرده است که امروز سامانه بارشی در نیمه غربی کشور فعال است و هوای شمال و شمال شرق کشور از اواخر وقت فردا سرد می‌شود.

 

به گزارش تحلیل ایران مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر گفت:‌ بر اساس تحلیل داده ها و نقشه های هواشناسی امروز سامانه بارشی در نیمه غربی کشور فعال است و سبب ابرناکی، رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد خواهد شد که بارش در مناطق سردسیر به صورت برف خواهد بود.

 

احد وظیفه گفت: از بعد از ظهر امروز به تدریج در جنوب غرب و غرب از ناپایداری کاسته می شود و با نفوذ جریان های شمالی بارش بر سواحل غربی خزر تشدید می شود و گستره بارش‌ها نواحی مرکزی و تا اواخر وقت شمال شرق کشور را نیز فرامی گیرد.

 

به گفته وی فردا دوشنبه سامانه بارشی در شمال شرق، شرق، نواحی مرکزی و سواحل دریای خزر فعال بوده و سبب بارش باران و برف، وزش باد، گاهی رعد و برق و در مناطق مستعد بارش تگرگ می شود. در این روز بارش در سواحل مرکزی و شرقی خزر و شمال شرق کشور شدت بیشتری خواهد داشت. این سامانه روز سه شنبه در جنوب شرق، شرق و شمال شرق کشور سبب بارش شده و به تدریج روز چهارشنبه از مرزهای شرقی کشور خارج می شود.

 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: از امشب نفوذ جریان های شمالی سبب کاهش دما در نوار شمالی کشور می شود که افت دما اواخر وقت فردا دوشنبه و طی روز سه شنبه در شمال شرق کشور محسوس خواهد بود.

 

فردا دوشنبه دریای خزر و روزهای دوشنبه و سه شنبه خلیج فارس به ویژه شرق آن و تنگه هرمز مواج خواهند بود و همچنین برای روز دوشنبه در برخی مناطق دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق و شرق کشور و روز سه شنبه برخی نقاط جنوب شرق و شرق کشور وزش باد شدید پیش بینی می شود.

 

هوای تهران امروز نیمه ابری، گاهی ابری و در پاره ای نقاط بارش باران و وزش باد اعلام شده و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای هوای پایتخت ۱۹ و ۱۱ درجه سانتی گراد اعلام شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :