موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/51875 :کد

0

نعیم قاسم: مسئله فلسطین عنوان اصلی عرب بودن است

  یکشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۹:۵۷
تعداد بازدید : ۱۶۶   
 تحلیل ایران -نعیم قاسم: مسئله فلسطین عنوان اصلی عرب بودن است

جانشین دبیر کل حزب الله لبنان با تاکید بر اینکه مسئله فلسطین عنوان اصلی عرب بودن است، گفت: هر کسی علیه مسئله فلسطین باشد، علیه اعراب و عرب بودن است.

 

جانشین دبیر کل حزب الله لبنان با تاکید بر اینکه مسئله فلسطین عنوان اصلی عرب بودن است، گفت: هر کسی علیه مسئله فلسطین باشد، علیه اعراب و عرب بودن است.

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبکه خبری المنار، شیخ نعیم قاسم جانشین دبیر کل حزب لبنان تاکید کرد که مسئله فلسطین عنوان اصلی عرب بودن است،

هرکسی که با فلسطین باشد با اعراب است و هرکس علیه فلسطین باشد، علیه عربیت و اعراب است، هرچند که به زبان عربی صحبت کند.

 

نعیم قاسم با اشاره به برخی از کشورهای عربی که پشت پرده با اسرائیل در ارتباط هستند،‌گفت: اینها که مدعی هستند نسب عربی دارند چه کاری در جهت منافع فلسطین انجام داده‌اند، چرا از مقاومت فلسطین در برابر اسرائیل حمایت نمی‌کنند، اگر از همان ابتدا مقاومت را حمایت می‌کردند، می‌توانست، فلسطین را آزاد و اسرائیل را بیرون کند.

 

جانشین دبیر کل حزب الله لبنان در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد که مقاومت لبنان با تعداد اندک و امکانات کم توانست اسرائیل را از جنوب لبنان اخراج کند و در سال 2006 اسرائیل را دچار شکست سنگینی کند و یک ملت مظلوم در نوار غزه 3 بار اسرائیل را شکست داده است، اگر عرب‌ها بیشتر به فلسطینی‌ها توجه می‌کردند و بیشتر به آنها کمک می‌کردند، وضع به گونه دیگری بود.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :