موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/51891 :کد

0

نیروهای مسلح آمریکا از ترامپ فرمان نمی‌برند

  یکشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۱:۵۵
تعداد بازدید : ۱۴۰   
 تحلیل ایران -نیروهای مسلح آمریکا از ترامپ فرمان نمی‌برند

هایدن رئیس سابق سازمان سیا و سازمان امنیت ملی آمریکا معتقد است نیروهای مسلح آمریکا احتمالا از دستورات دونالد ترامپ اگر رئیس جمهور شود، فرمان نمی‌برند

 

هایدن رئیس سابق سازمان سیا و سازمان امنیت ملی آمریکا معتقد است نیروهای مسلح آمریکا احتمالا از دستورات دونالد ترامپ اگر رئیس جمهور شود، فرمان نمی‌برند

 

 

به گزارش تحلیل ایران، مایکل هایدن، رئیس سابق سازمان سیا و سازمان امنیت ملی آمریکا اعلام کرد، نیروهای مسلح آمریکا ممکن است از دستورات دونالد ترامپ -در صورتی که به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شود-، سرپیچی کنند.

 

هافینگتون پست نوشت: مایکل هایدن، رئیس سابق سازمان امنیت ملی آمریکا بر این باور است که برخی از وعده های انتخاباتی دونالد ترامپ، داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از حزب جمهوری خواه به اندازه ای غیرقانونی است که نیروهای مسلح آمریکایی از آنها اطاعت نخواهند کرد.

 

این وعده ها شامل ادعای ترامپ در این باره می شود که افراد باید در معرض شکنجه غرق مصنوعی قرار گیرند حتی اگر این اقدامی موثر نباشد و این که وی، خانواده های تروریست ها را هدف قرار خواهد داد.

 

این در حالی است که کنوانسیون های ژنو -که در سطح بین المللی به رسمیت شناخته می شوند- چنین اقدامی را منع می کنند.

 

هایدن گفت:‌ اگر قرار باشد که وی در صورت تشکیل دولت، این گونه دستورات را صادر کند، نیروهای مسلح آمریکا از اجرای آن خودداری خواهند کرد.

 

وی همچنین افزود: نباید از دستوری غیرقانونی که ناقض همه قوانین بین المللی مرتبط با درگیری های مسلحانه است، پیروی کرد.

 

هایدن اضافه کرد: اگر ترامپ بخواهد در صورت پیروزی در انتخابات به وعده های انتخاباتی اش جامه عمل بپوشاند، این موضوع به شدت جای نگرانی دارد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :