موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/51894 :کد

0

بثینه شعبان:امیدواریم کری به وعده‌هایش درخصوص آتش‌بس عمل کند

  یکشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۲:۲۴
تعداد بازدید : ۲۱۸   
 تحلیل ایران -بثینه شعبان:امیدواریم کری به وعده‌هایش درخصوص آتش‌بس عمل کند

مشاور سیاسی رئیس‌جمهور سوریه ابراز امیدواری کرد که وزیر خارجه آمریکا به حرف‌هایش عمل کند و هرکس که توافق آتش‌بس را نادیده گیرد، وی را تروریست بنامد.

مشاور سیاسی رئیس‌جمهور سوریه ابراز امیدواری کرد که وزیر خارجه آمریکا به حرف‌هایش عمل کند و هرکس که توافق آتش‌بس را نادیده گیرد، وی را تروریست بنامد.


به گزارش تحلیل ایران، بثینه شعبان، مشاور سیاسی رئیس جمهور سوریه در گفتگوی با شبکه خبری روسیا الیوم گفت: آقای کری گفته است "هرکس که توافق را رعایت نکند، تروریست خوانده می‌شود و زیر آتش ما قرار خواهد داشت."، بنابراین، من امیدوارم وی به حرفهایش عمل کند و هرکسی را که توافق را نپذیرد، تروریست تلقی کند و این «طرح ب» ضدتروریسم خواهد بود و (امیدوارم که) وی با روسیه همکاری کند.


جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا تنها چند روز پیش از تلاش‌ها برای برقراری آتش‌بس در سوریه به‌طور ناگهانی از «طرح ب» آمریکا خبر داد.

(گفتنی است این طرح ناظر بر آن است که در صورت شکست اجرای آتش‌بس امکان افزایش نیروهای ویژه آمریکا در سوریه، افزایش کمک و آموزش نیروهای محلی، استمداد از دیگر کشورها برای کمک تسلیحاتی و لجستیکی به گروه‌های مسلح و همچنین بررسی اجرای منطقه پرواز ممنوع یا ایجاد منطقه امن در سوریه وجود دارد).


کری گفته بود: وضع می‌تواند بسیار ناخوشایندتر شود و روسیه باید در این مورد خوب فکر کند، «اما اگر ما بیشتر از این صبر کنیم، ممکن است برای نجات سوریه یک‌پارچه خیلی دیر شود».

به‌گفته وی، اگر آتش‌بس که قرار است از تاریخ 27 فوریه [جمعه‌شب 7 اسفند ماه] در سوریه برقرار شود، با شکست مواجه شود یا اگر در ماه‌های آینده یک دولت انتقالی تشکیل نشود، امکان تجزیه این کشور وجود دارد.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :