موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی آموزش و پرورش

a/51980 :کد

0

پیشنهاد ۵۰ میلیاردی دولت به مجلس

  دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۷:۱۵
تعداد بازدید : ۱۵۲   
 تحلیل ایران -پیشنهاد ۵۰ میلیاردی دولت به مجلس

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از پیشنهاد ۵۰ میلیاردی دولت به مجلس در بودجه سال ۹۵ در خصوص «توسعه کمی و کیفی پیش دبستانی» خبر داد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از پیشنهاد ۵۰ میلیاردی دولت به مجلس در بودجه سال ۹۵ در خصوص «توسعه کمی و کیفی پیش دبستانی» خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، محمد دیمه‌ور معاون آموزش ابتدایی وزارت‌ آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که «آیا در لایحه بودجه سال آینده ردیف اختصاصی برای حوزه ابتدایی پیش‌بینی شده است؟»، اظهار داشت: ردیفی را سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با درک صحیح از وضعیت آموزش پیش دبستانی در کشور به مجلس پیشنهاد داده است.

وی افزود: با توجه به اینکه این دوره زیربنایی و اساسی است و بر اساس ساماندهی که در ابتدایی وجود دارد، دوره پیش‌دبستانی بسیار ضروری به نظر می‌رسد.

فارس نوشت: دیمه‌ور با اشاره به پیشنهاد ردیف اعتباری از سوی دولت به مجلس در خصوص حوزه ابتدایی، خاطرنشان کرد: این ردیف بودجه که مربوط به سال 95 است تحت عنوان «توسعه کمی و کیفی پیش دبستانی» خواهد بود و مبلغ این ردیف بودجه 50 میلیارد تومان است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت‌ آموزش و پرورش افزود: اکنون حدود 17 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیشنهاد اصلاحی داده‌اند که این رقم به 80 میلیارد تومان افزایش یابد.

وی تصریح کرد: با این اعتبار می‌توان برای نوآموزان مناطق محروم، مرزی و دوزبانه کشور از نظر پوشاک و تغذیه حمایت انجام می‌شود و این موضوع هم برای نخستین بار است که اتفاق افتاده است. 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :