موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صنعت ، معدن ، تجارت

a/51983 :کد

0

تفاهم نامه ۵ میلیارد یورویی میان ایران و کره جنوبی امضا شد

  دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۸:۲۷
تعداد بازدید : ۱۴۴   
 تحلیل ایران -تفاهم نامه ۵ میلیارد یورویی میان ایران و کره جنوبی امضا شد

در دیدار وزیر تجارت، صنعت و انرژی کره جنوبی با وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان، یادداشت تفاهم پنج میلیارد یورویی تامین مالی میان ایران و کره جنوبی به امضاء رسید.

 

 

 

 

 

 در دیدار وزیر تجارت، صنعت و انرژی کره جنوبی با وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان، یادداشت تفاهم پنج میلیارد یورویی تامین مالی میان ایران و کره جنوبی به امضاء رسید.

 

 

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران، علی طیب نیا با بیان اینکه این دیدار گام دیگری در توسعه روابط دو کشور خواهد بود، اظهار داشت: هدف از امضای این یادداشت تفاهم، ایجاد چارچوبی برای تعمیق همکاری میان جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی در حوزه اقتصادی از طریق تامین مالی پروژه های زیر بنایی، عمرانی و تولیدی توسط بانکها و موسسه های مالی و شرکت های کره ای است.


وی افزود: شرکت بیمه تجاری کره جنوبی 'کی شور' (K-Sure)، منابع مالی تا سقف پنج میلیارد یورو برای تامین مالی پروژه ها در ایران فراهم خواهد کرد.وزیر اقتصاد کشورمان در ادامه خاطرنشان ساخت: علاقه مندیم روابطمان را در دوران پساتحریم با کشورهای شرق آسیا توسعه دهیم و در این میان، کره جنوبی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.طیب نیا، جمعیت 80 میلیونی ایران، بازار بزرگ داخلی، دسترسی به بازار 400 میلیونی کشورهای همسایه، ذخایر عظیم نفت و گاز، امنیت، نیروی کار متخصص، بهبود محیط کسب و کار، برخورداری از قوانین مترقی و حمایت از سرمایه گذاری را فرصت مناسبی برای شرکت های کره ای برای سرمایه گذاری در ایران عنوان کرد.

 

ایرنا نوشت: ما آمادگی کامل برای سرمایه گذاری شرکت های کره ای در بخش های صنعت، خودروسازی، صنایع وابسته به نفت و گاز و گردشگری در ایران را داریم و معتقدیم توسعه روابط اقتصادی می تواند زمینه ساز ایجاد روابط مستحکم سیاسی دو کشور نیز باشد.

** وزیر صنعت کره جنوبی: ایران برای ما یک شریط مطمئن است
«جو هیونگ وان» وزیر تجارت، صنعت و انرژی کره جنوبی نیز در این دیدار، خواستار همکاری های مالی، اقتصادی و تامین مالی دو کشور شد.وی به جایگاه ممتاز ایران در منطقه اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران برای ما یک شریک مطمئن بوده و همانگونه که در دوران تحریم روابطمان را با ایران حفظ کردیم این انگیزه و اراده وجود دارد که در دوران پساتحریم بتوانیم همکاری های اقتصادی جدیدی را آغاز کنیم.

 

در پایان این دیدار یادداشت تفاهم تامین مالی پنج میلیارد یورویی پروژه های زیربنایی ایران توسط محمد خزاعی معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران با مدیرعامل شرکت بیمه تجاری 'کی شور' امضا شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :