موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صادرات

a/52057 :کد

0

۲۰۰ هزار تن برنج هندی به نام ایران بارگیری و به دوبی صادر شد

  دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۱:۴۶
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -۲۰۰ هزار تن برنج هندی به نام ایران بارگیری و به دوبی صادر شد

مقامات هندی از یک کلاهبرداری بزرگ در زمینه صادرات برنج به ایران خبر دادند.

 

 

 

مقامات هندی از یک کلاهبرداری بزرگ در زمینه صادرات برنج به ایران خبر دادند و اعلام کردند بیش از ۲۰۰ هزار تن برنج باسماتی هند طی یک سال گذشته به جای ارسال به سواحل ایران از میانه راه، مسیر خود را به سمت دوبی کج کرده اند.

 
 
 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری دکان کرونیکل، مقامات هندی از یک کلاهبرداری بزرگ برای صادرات برنج باسماتی به ایران به حجم بیش از هزار کرور روپیه پرده برداشته اند که بر اساس آن برنج ها به جای ایران به دوبی منتقل می شد.


به گفته منابع رسمی، بر اساس تحقیقی که اداره اطلاعاتی درآمدی دولت هند انجام داده، در طی بیش از یک سال گذشته، بیش از 200 هزار تن برنج باسماتی هندی به جای انتقال به بندر عباس ایران به دوبی منتقل شده است.


تسنیم نوشت: اداره اطلاعات درآمدی دولت هند و سایر نهادهای دولتی این کشور در حال تحقیق از بیش از 25 صادر کننده بزرگ از مناطق هاریانا و پنجاب هستند تا نقش احتمالی آنها در این کلاهبرداری را مشخص کنند. این منابع در توضیح روش کار گفتند، محموله های برنج توسط این صادر کنندگان به بندر کاندلای گجرات منتقل می شد. در آنجا اسناد به گونه ای تنظیم می شد که ظاهرا قرار است محموله ها به ایران صادر شود.


اما محموله های برنج هندی به جای ارسال به سواحل ایران از میانه راه، مسیر خود را به سمت دوبی کج می کردند.


همچنین پول این محموله ها نیز از طریق ایران پرداخت می شده است. ادعا شده که وارد کنندگان و مقامات بندری از وصول این محموله ها اطلاع داشته اند.


آنچه برای آژانس های اطلاعاتی هندی نگران کننده است این است که آنها اطلاعی از مقصد نهایی برنج های ارسالی به دوبی ندارند. به گفته منابع آگاه، آنها نگران اند که از این برنج ها در یک سیستم تهاتر کالا برای تامین مالی برخی فعالیت های غیرقانونی استفاده شود.


دولت هند در بالاترین سطح این کلاهبرداری را پیگیری می کند و با مقامات مربوطه در دوبی در این باره تماس گرفته است.


مقامات هندی گفتند، در حالی که هند درآمد ارزی ای را که می تواند در صورت تجارت قانونی از دوبی به دست بیاورد از دست داده، دولت ایران هم از تعرفه های گمرکی ای که حق داشته در صورت تحویل این محموله ها در بنادرش دریافت کند، محروم شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :