موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/52075 :کد

0

هشدار مرکل درباره تکروی‌های ملی برای حل بحران پناهندگان

  دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۳:۰۱
تعداد بازدید : ۲۲۷   
 تحلیل ایران -هشدار مرکل درباره تکروی‌های ملی برای حل بحران پناهندگان

صدر اعظم آلمان ضمن تاکید مجدد بر لزوم راهکار اروپایی برای حل بحران پناهندگان، تکروی های ملی و اقدامات یکجانبه را راه حل این مسئله ندانسته و در این باره هشدار داد.

 

 

صدر اعظم آلمان ضمن تاکید مجدد بر لزوم راهکار اروپایی برای حل بحران پناهندگان، تکروی های ملی و اقدامات یکجانبه را راه حل این مسئله ندانسته و در این باره هشدار داد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان با وجود همه انتقادها از حزب سوسیال مسیحی بر رویکرد خود در سیاست پناهندگان تاکید کرده و اظهار داشت که وی تمام نیروی خود را به کار می گیرد تا یک راه حل اروپایی با حمایت از مرزهای خارجی اروپا پیدا کند.

 

وی که در "آر ار دی" آلمان سخن می گفت تاکید کرد که هیچ طرح B را برای این منظور مد نظر ندارد.

 

صدر اعظم آلمان همچنین عواقب شخصی برای وقتی که نشست اتحادیه اروپا-ترکیه در هفتم ماه مارس با شکست مواجه شود را رد کرده و پیدا کردن راهی مشترک برای این اروپا را وظیفه و تعهد خود ارزیابی کرد.

 

وی بر کاربرد تمام توان و نیروی خود برای یافتن یک راه حل اروپایی و همچنین مبارزه با دلایل پناهندگی بخصوص در سوریه تاکید کرد.

 

مرکل ضمن اذعان به احتمال کند پیش رفتن چنین راهکاری در عین حال تصریح کرد که وی به این مسئله اعتقاد دارد دارد که این تنها راه حل پایدار برای این مسئله است.

 

صدر اعظم آلمان درباره بستن مرزها در مقدونیه نیز گفت: مسئولیت آلمان این است که شرایط را نه بر دوش یک کشور بلکه مشترکا با اروپا حل کند. وی همچنین بر مذاکره با ترکیه در نشست ترکیه –اتحادیه اروپا که در عرض یک هفته آینده برگزار می شود تاکید کرد.

 

مرکل همچنین بر حمایت های بیشتر از یونان تاکید کرده و گفت: ما حالا نمی توانیم این کشور را به حال خود رها کنیم. ما این کشور را در یورو نگه نداشته ایم که حالا آن را رها کنیم.

 

وی با توجه به پناهندگان زیادی که به اروپا می آیند درباره تکروی های ملی هشدار داده و گفت: این دقیقا همان چیزی است که من حالا از آن می ترسم و آن این است که یک نفر مرزهای خود را تعریف کرده و دیگری باید این گونه رنج بکشد. این اروپای من نیست. هیچ کس نباید بر این باور باشد که با بستن یکجانبه مرزها می تواند این مسئله را حل کند.

 

صدر اعظم آلمان همچنین شهروندان را به صبر برای رویکردهای بین المللی خود دعوت کرده و گفت انسجام اروپا و نشان دادن انسانیت از اولویت های وی است. همچنین برای او مسئله اعتبار آلمان در دنیا مطرح است. این مرحله بسیار مهم در تاریخ ما است.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :