موضوعات ‌مرتبط: سیاسی داخلی

a/52078 :کد

0

انقلاب باکوتاه کردن دست استکبار ایران رابه استقلال رساند

  دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۳:۳۱
تعداد بازدید : ۱۷۱   
 تحلیل ایران -انقلاب باکوتاه کردن دست استکبار ایران رابه استقلال رساند

آیت الله نوری همدانی گفت: به برکت انقلاب اسلامی امروز کشورمان از استقلال کاملی برخوردار و سرنوشت خود را تعیین می‌کند.آیت الله نوری همدانی گفت: پیش از انقلاب استکبار در امور داخلی ایران دخالت می‌کرد و وزرا و مسئولان کشور با مشورت و نظر نهایی آن‌ها انتخاب می‌شد اما به برکت انقلاب اسلامی امروز کشورمان از استقلال کاملی برخوردار و سرنوشت خود را تعیین می‌کند.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت الله نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با اعضای کمیته امداد استان قم و همدان اظهار داشت: افرادی که در کمیته امداد مشغول فعالیت هستند کار بسیار ارزشمندی انجام می‌دهند چون هیچ خدمتی بالا‌تر از کمک به نیازمندان وجود ندارد.

 

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه باید همواره در مسیر رضای الهی حرکت کنیم، افزود: از رسول خدا سوال شد در میان انسان‌ها چه کسی در نزد پرودگار محبوب‌تر است که پیامبر (ص) فرمود هرکسی که بیشتر به فکر محرومان باشد و برای رفع نیاز آن‌ها تلاش کند نزد خداوند از جایگاه و ارزش بالاتری برخوردار است.

 

آیت الله نوری همدانی با اشاره به لزوم برطرف کردن مشکلات فقرا و نیازمندان بیان کرد: افرادی که در کمیته امداد مشغول فعالیت هستند نباید هیچ‌گاه خسته شوند و اهتمام داشته باشند که با اخلاق و رفتار خوب در راستای حل نیاز مستمندان تلاش کنند.

 

استاد سطوح عالی حوزه علمیه عنوان کرد: پیش از انقلاب استکبار در امور داخلی ایران دخالت می‌کرد و وزرا و مسئولان کشور با مشورت و نظر نهایی آن‌ها انتخاب می‌شد اما به برکت انقلاب اسلامی امروز کشورمان از استقلال کاملی برخوردار و سرنوشت خود را تعیین می‌کند.

 

وی با اشاره به حدیثی از رسول خدا گفت: همه خیر و خوبی‌ها در جهاد است چون اگر جهاد وجود نداشته باشد اسلام نابود می‌شود و قدرت و عزت اسلام به وسیله جهاد ایجادمی شود، دین اسلام همواره به جهاد در راه خدا تاکید کرده است که باید مورد توجه جامعه اسلامی باشد.

 

مرجع تقلید شیعیان افزود: کلید بهشت و جهنم در شمشیر است و افرادی که مجاهد هستند با شمشیر خود به مقابله با دشمن می‌پردازند و اسلام را حفظ می‌کنند.

 

آیت الله نوری همدانی با اشاره اهمیت خودسازی انسان بیان کرد: جهاد نفس موضوع مهمی است که انسان ابتدا باید خود را بسازد و سپس در راستای هدایت جامعه اهتمام داشته باشد.

 

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه عنوان کرد: امر به معروف و نهی از منکر یکی از موضوعاتی است که دین اسلام همواره بر آن تاکید کرده است که این فریضه الهی باید مورد توجه جامعه باشد.

 

وی با بیان اینکه پیش از انقلاب به دلیل بی‌عرضگی حکومت پهلوی ایران در حقارت و ذلالت بود، گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی رهبر معظم انقلاب که یک رهبر شجاع و با تقوا و مدبر است در راس امور است که باید قدردان این نعمت الهی باشیم.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :